طرح بوم‌گردی انقلاب از جمله رویدادهای فجر ۱۴۰۰، از 16 بهمن‌ماه به همت کانون جوانان رضوی دارالعباده و با حضور جمعی از نوجوانان دختر در بافت تاریخی و جهانی شهر میراث جهانی یزد آغاز شد.

در این طرح نوجوانان و جوانان از قبل، ثبت‌نام کرده و با حضور در مکان‌های خاطره‌ساز انقلاب مردم یزد، خاطرات ناب راویان انقلاب را با گوش جان می‌شنوند.

طرح بوم‌گردی انقلاب از جمله رویدادهای فجر ۱۴۰۰، شانزدهم بهمن‌ماه به همت کانون جوانان رضوی دارالعباده یزد وابسته به هیئت انصار ولایت است که در اولین روز آن نوجوانان انقلابی یزد با حضور در خیابان دهم فروردین، حرکت به سوی میدان امیرچقماق و بیت سومین شهید محراب آیت‌الله صدوقی(ره)، صحبت‌ها و خاطرات خانم سلمانیان از مبارزان و فعالان انقلاب در سال ۵۷ را در این مسیر تاریخی‌ شنیدند.

حجت الاسلام مهدوی نژاد،‌مسئول کانون جوانان رضوی دارالعباده، هدف از اجرای طرح بوم‌گردی انقلاب را آشنایی نسل جدید با انقلاب بیان و اظهار کرد: لازم است که در کنار آشنایی با بوم سنتی شهر، از بوم انقلابی دارالعباده هم مطلع باشیم.

وی افزود: طرح بوم‌گردی انقلاب سعی دارد با حذف شکاف بین نسل‌ها از ظرفیت مبارزان و فعالان انقلاب برای زنده کردن خاطرات انقلابی یزد استفاده کرده و نسل جدید را با انقلاب اسلامی هر چه بیشتر آشنا کند.

طرح بومگردی انقلاب، یکی از طرح‌های رویداد فجر ۱۴۰۰ است که توسط هیئت انصار ولایت یزد در دارالعباده اجرا می‌شود. این طرح از ۱۶ تا ۲۱ بهمن‌ماه با ثبت‌نام از نواجوانان و جوانان انقلاب‌دوستِ یزدی و بومگردی در مکان‌ها و مسیرهای خاطره‌انگیز در دوران انقلاب، همراه با روایت‌گری فعالان و مبارزان انقلابی اجرا می‌شود.

  • نویسنده : یگانه میرجلیلی
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس