سفیر بنگلادش درجمهوری اسلامی ایران پس از بازدید از سایت پرورش میگو در بندر ریگ از توابع شهرستان گناوه استان بوشهر اعلام کرد: باتوجه به قابلیت بالای بندر ریگ، کشورش آماده سرمایه گذاری در زمینه شیلاتی در این بندر است. روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بندر ریگ روز شنبه به نقل از گوسال اعظم […]

سفیر بنگلادش درجمهوری اسلامی ایران پس از بازدید از سایت پرورش میگو در بندر ریگ از توابع شهرستان گناوه استان بوشهر اعلام کرد: باتوجه به قابلیت بالای بندر ریگ، کشورش آماده سرمایه گذاری در زمینه شیلاتی در این بندر است.

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی بندر ریگ روز شنبه به نقل از گوسال اعظم سارکر اعلام کرد: این منطقه قابلیت بالایی برای سرمایه گذاری در زمینه برنامه‌های آزمایشگاهی و اجرای پروژه های شیلاتی دارد.

وی گفت:علاوه بر بازدید از سایت پرورش میگوی بندر ریگ، مجسمه میرمهنا مدافع بندرریگ و خلیج فارس را مشاهده کردم.

سفیر بنگلادش در جمهوری اسلامی ایران گفت: از عمارت خان بندر ریگ بعنوان یک بنای قدیمی و تاریخی نیز به همراه مسئولان این بندر بازدید شد.

وی اضافه کرد: در باز دیدی که از بندر ریگ داشتم ، تحت تاثیر میهمان نوازی مسئولان و مردم این شهر قرار گرفتم.

رئیس شورای اسلامی شهر ریگ گفت: برنامه بازدید سفیر بنگلادش از این بندرتاریخی به همت کمیسیون گردشگری شورای اسلامی این شهر فراهم شد.

غلامرضا راستی افزود:سفیر بنگلادش از چند نقطه تاریخی و اقتصادی این بندر بازدید کرد و تاکید کرد، درصورت صدور مجوز بنگلادش در این بندر سرمایه‌گذاری گسترده خواهد کرد.

وی گفت:سفیر بنگلادش ابراز داشت که حتی حاضر به خرید زمین از بخش خصوصی جهت اجرای سرمایه گذاری است.

بندرریگ از بندرهای تاریخی و قدیمی استان بوشهر در پسکرانه خلیج فارس واقع است.

این منطقه دارای سه سایت پرورش میگو درجوار این بندر، حله و رودشور جنوبی است و یک مجتمع بزرگ شیلاتی نیز در حال احداث است.|ایرنا

 

  • نویسنده : نرگس حیدری
  • منبع خبر : ایرنا