قائم مقام دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر درخوزستان گفت: اکران فیلم‌های جشنواره در خوزستان امسال با استقبال بیشتری نسبت به دوره‌های قبل همراه بوده است.

ناصر چنانی امروز در حاشیه ششمین روز اکران فیلم های چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: این جشنواره ارتباط مردم با صنعت سینما است و تولیدات سینمایی را بیشترمی کند و یک آشتی مجدد بین مردم و سینما اتفاق می افتد که بسیارارزشمند است.

 

به گفته او جشنواره فیلم فجر دراهواز تفاوت‌هایی را نسبت به دوره‌های قبل داشته به طوریکه مردم با نگرانی کمتری فیلم ها را دنبال کردند.

 

قائم مقام دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر درخوزستان در ادامه گفت: برای این منظور سه پردیس سینمایی و سه سینما فعال شده و روزانه ۱۰ هزار و۸۰ نفر صندلی برای نمایش درنظر گرفته شد که با بالاترین ظرفیت ممکن و رعایت فاصله گذاری شاهد استقبال خوب مردم بودیم.

 

این مقام مسئول می گوید: فیلم های جشنواره در ۶ سانس نمایش داده می شوند و مردم در طول سال پیگیر فیلم های جشنواره هستند لذا اداره کل ارشاد به عنوان دست اندر کار سعی کرده متناسب با درخواست ‌های موجود رایزنی‌ها و هماهنگی خود را برای اکران بیشتر فیلم ها در خوزستان داشته باشد.

 

به گفته چنانی خوزستان کامل ترین بسته فیلم های سینمایی این دوره از جشنواره را از لحاظ کمی و کیفی در بین استان های کشور داشته است و نمایش فیلم ها در سطح خوب و بالا علاوه بر سه سینمای اهواز در آبادان و خرمشهر نیز اکران شد.

 

این مقام مسئول گفت: معرفی منتخب فیلم از نظر مردم و منتقدان به دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم فجر بعد از پایان جشنواره و بعد از نقد و بررسی در کنار نمایش فیلم در این دوره از جشنواره صورت می گیرد.

 

او یکی از اتفاقاتی را که در این دوره از جشنواره در کشور و دیگر استان ها برای نخستین بار رقم خورد، نمایش فیلم های برگزیده این دوره از جشنواره از ۱۸ تا ۲۵ بهمن در مناطق محروم وکم برخوردار شامل شهرستان‌های رامهرمز، کارون، شادگان، دشت آزادگان، حمیدیه، شوش و کرخه عنوان کرد.

 

به گفته قائم مقام دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر درخوزستان با استقرار ۳ دستگاه سینما سیار و به کمک انجمن سینمای جوان اهواز مورد استقبال این مناطق قرار گرفته است.

 

چنانی می گوید: تنوع تولیدات سینمایی امسال بهتر از دوره‌های قبل بوده و تمام سلیقه ها پیش بینی شده و در ژانرهای اجتماعی، کمدی، دفاع مقدس و … فیلم تولید شده و همین باعث شده همه اقشار بتوانند با سلیقه های مختلف برای دیدن فیلم به سینما بیایند و این اتفاق خوبی است.

 

او گفت: فیلم موقعیت مهدی به کارگردانی هادی حجازی فر از نظر فیلمنامه، فیلم برداری و تدوین جز فیلم های خوب جشنواره است.

 

قائم مقام دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر درخوزستان می گوید: اکران فیلم شادروان به کارگردانی حسین نمازی نیز بخشی از مشکلات جامعه رابه تصویر می کشد که افراد کم درامد با آن مواجه هستند و این نشان از جسارت فیلم ساز درمورد پرداختن به زوایای پنهان موضوعات جامعه است و کار مهمی بوده که قابل ارزش است.

 

فیلم‌های این دوره از جشنواره شامل «ملاقات خصوصی » به کارگردانی امید شمس، «مرد بازنده » به کارگردانی محمد حسین مهدویان ،«بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروزشعیبی ، «شب طلایی» به کارگردانی یوسف حاتمی کیا ، «شادروان » به کارگردانی حسین نمازی، «شهرک» به کارگردانی علی حضرتی ،«دسته دختران » به کارگردانی منیر قیدی ،«لاله‌های دروغ» به کارگردانی رامین سهراب،”«ماهان » به کارگردانی حمید شاه حاتمی ، «هناس » به کارگردانی حسین دارابی ، « بیرو» به کارگردانی مرتضی علی عباس میرزایی ،« نمور»به کارگردانی داوود بیدل ،«علف زار”»به کارگردانی کاظم دانشی ، «ضد» به کارگردانی امیر عباس ربیعی و «خائن کشی » به کارگردانی مسعود کیمیایی از ۱۵ تا ۲۲ بهمن در سه سینمای ساحل ، هلال و اکسین اهواز اکران می‌شود.

  • نویسنده : نرگس راستگو
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان