کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: از اواسط امروز تا روز دوشنبه دمای هوا ۶ تا ۸ درجه به ویژه در نیمه شمالی استان کاهش خواهد داشت و با شدت کمتر در مناطق مرکزی و دیگر مناطق استان شاهد کاهش دما هستیم.

به گزارش آماج خبر به نقل از فارس، ابراهیم هنرمند کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به وضعیت هوای استان اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جوی نسبتاً پایدار تا اواسط هفته آینده بر روی استان است.

وی افزود: بر این اساس وضعیت جوی در اکثر مناطق به‌صورت صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود و غبار محلی در مناطق مرکزی و صنعتی استان منجر به کاهش دید و کیفیت هوا می‌شود.

هنرمند بیان کرد: امروز وزش باد شدید و تندباد لحظه‌ای منجر به خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا در مناطق شمال شرقی، شرقی و تاحدی مرکزی خواهد شد.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: از اواسط امروز تا روز دوشنبه دمای هوا ۶ تا ۸ درجه به ویژه در نیمه شمالی استان و در شهرستان‌های کاشان، خور و بیابانک، چوپانان و نائین کاهش خواهد داشت و با شدت کمتر در مناطق مرکزی و دیگر مناطق استان شاهد کاهش دما هستیم.

وی با بیان اینکه گرما در اوایل تابستان امسال در استان اصفهان بی‌سابقه بوده است، ادامه داد: در مقایسه با سال گذشته به دلیل رطوبتی که وجود داشت در روز شرایط ابرناکی را داشتیم و آفتاب تند و تیز نمی‌تابید، اما امسال از خرداد تاکنون شرایط ابرناکی را نداشته‌ایم تا تابش خورشید را کم کند و سبب شده در طول روز دما افزایش پیدا کند.

هنرمند با اشاره به اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت.

هنرمند عنوان کرد: بیشینه دمای هوای شهر اصفهان ۴۱ و کمینه فردا صبح ۲۳ درجه سانتی‌گراد و خور و بیابانک با ۴۴ و بوئین میاندشت با ۱۲ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

  • نویسنده : نگین جان نثاری