۵۰ برنامه شاخص به مناسبت چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با شعار محوری "جشن ملی ۱۴۰۰ " در دهه فجر امسال توسط این جمعیت برگزار می‌شود.

دکتر محسن حرازی زاده یزدی با اشاره به اهمیت برگزاری رویدادهای مختلف ویژه بزرگداشت بهار انقلاب در استان یزد، اظها کرد: غبارروبی قبور شهدا، دیدار با خانواده معظم شهدا و اعزام بیش از هشت کاروان سلامت به مناطق محروم که کار ویزیت مردم را به صورت رایگان توسط پزشکان داوطلب انجام می‌دهند، دوره تخصصی اسکان اضطراری، نشست صمیمی با امدادگران، مسابقه امدادی ویژه زوجین، مسابقات خاطره نویسی، افتتاح خانه هلال، مسابقه امدادی نبض حیات و برگزاری مانور توان افزایی از جمله این برنامه هاست.

 

وی افزود: همچنین صبحگاه مشترک امدادی با حضور تیم‌های امداد و نجات، افتتاح کانکس امداد و نجات در شهر مجومرد، مانور دور میزی ICS ویژه مدیران ایمنی صنایع و ادارات بحران، دوره تخصصی امداد و نجات جاده‌ای، مانور در حوادث شیمیایی، پوشش امدادی مسابقات والیبال جام فجر، اجرای طرح قرار مهربانی و حمایت ماندگار توسط جوانان و داوطلبان هلال احمر (اهدا خون) و کوهپیمایی و کوهنوردی با حضور اعضا جوانان و امدادگران برگزار می‌شود.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: حضور در نمایشگاه دستاورد‌های انقلاب اسلامی، اجرای دومین سال جشنواره ملی رفیق خوشبخت ما، اجرای طرح نیابت، اعزام کاروان سلامت با مناطق محروم، مانور توان افزایی امدادگران، آموزش امداد و کمک‌های اولیه در خانه‌های هلال، آذین بندی پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای، اجرای طرح چله شو امدادی در فضا مجازی، اجرای طرح هر خانواده یک امدادگر در فضا مجازی، برگزاری مسابقه پیامکی، برگزاری طرح دادرس در مدارس، اجرای طرح نیابت و فرشتگان رحمت، تقدیر از اعضا برتر و داوطلبان و همچنین برگزیدگان مانور زلزله از برنامه‌های تدارک دیده شده برای این ایام است.

 

حرازی‌زاده یزدی در پایان طرح جمعه ایمان ایمنی، برپایی ایستگاه سلامت در نماز جمعه، نشست دبیران کانون‌های جوانان و .. نیز از جمله برنامه‌هایی است که در دهه فجر در استان با حضور اعضای بشردوست هلال احمر استان برگزار می‌شود.

  • نویسنده : یگانه میرجلیلی
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما یزد