بازی فوتبال امروز ایران و امارات برای شاگردان اسکوچیچ یک مسابقه تشریفاتی است، اما اماراتی‌ها به این بازی به چشم مرگ و زندگی نگاه می‌کنند.

با توجه به صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی قطر، اسکوچیچ با خیال راحت‌تری به سه بازی باقیمانده تیمش در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی نگاه می‌کند که می‌تواند از این بازی‌ها به عنوان دیدار‌های محک بازیکنان ذخیره اش بهره ببرد.

 

اما اماراتی‌ها که به عنوان تیم سوم گروه، امیدوار به حضور در مرحله حذفی هستند و به همین دلیل هر سه بازی بعدی‌شان، حکم مرگ و زندگی برایشان دارد و امیدوارند که بدون امتیاز از ورزشگاه آزادی خارج نشوند هر چند که امتیاز گرفتن از تیم اسکوچیچ، کار راحتی نیست و مربی کروات به دنبال چهاردهمین پیروزی متوالی در پانزدهمین مسابقه‌ای است که روی نیمکت تیم ملی می‌نشیند و می‌خواهد روند شکست ناپذیری خود را حفظ کند.

 

البته در تیم ملی ایران، علیرضا بیرانوند به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش کرونا این بازی را از دست داد و احسان حاج صفی و سردار آزمون هم در این بازی حضور نخواهند داشت، ولی احمد نورالهی جایگزین میلاد سرلک شده است.

 

تیم‌های ملی فوتبال ایران و امارات تا به حال ۱۷ بار با یکدیگر مسابقه داده اند که سهم ایران ۱۳ پیروزی و سهم امارات تنها یک برد بوده و ۳ مسابقه هم به تساوی رسیده است.

 

نتیجه تقابل قبلی دو تیم در دور رفت؛ در دیداری که ۱۵ مهر برگزار شد، ایران با تک گل مهدی طارمی، میزبانش را شکست داد.

 

در حال حاضر شاگردان اسکوچیچ با ۱۹ امتیاز از ۷ بازی صدرنشین گروه اول هستند و امارات ۹ امتیازی تیم سوم جدول است.

 

بازی امروز ساعت ۱۸ در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار می‌شود.

 

  • نویسنده : نرگس حیدری