به گزارش آماج خبر، به منظور همکاری‌های دوجانبه، تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دانشگاه صنعتی همدان منعقد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان، ایجاد زمینه های همکاری مشترک و بهره‌مندی متقابل از پتانسیل نیروی انسانی فرهیخته در دانشگاه، به خصوص در عرصه فرهنگ هنر و اندیشه را از اهداف اصلی این تفاهم نامه عنوان کرد.

مسعود ویژه اجرای طرح ها و برنامه های مشترک نمایشگاهی، آموزشی و پژوهشی در حوزه‌های مختلف فرهنگی را از دیگر اهدافی برشمرد که در این تفاهم‌نامه مورد نظر بوده است.

وی تصریح کرد: فراهم کردن زمینه لازم برای بهره‌مندی متقابل از امکانات مادی و معنوی و ایجاد فرصت‌های مناسب در راستای هویت‌بخشی به دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها از طریق بسترسازی برای حضور آنها در عرصه‌های جدید و فرا دانشگاهی، از جمله دیگر مواردی است که در این تفاهم نامه مورد نظر قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: پس از امضای تفاهم نامه، گروهی متشکل از کارشناسان مدیریت امور فرهنگی دانشگاه و کارشناسان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکیل می‌شود که مسئولیت تدوین آیین نامه اجرایی و روش‌های اجرای آن را به عهده خواهند گرفت.

وی با تأکید بر اینکه توسعه فرهنگی مستلزم هم‌افزایی و تعامل بین دستگاه‌ها و نهادهای مختلف است، تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های مشارکتی در راستای توسعه و تعالی فرهنگ و هنر این مرز و بوم استقبال و حمایت می‌کند.

 

  • نویسنده : هستی ابراهیمی