معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان خبر داد و بازگشایی مدارس در شرایط فعلی را نگران کننده دانست.

وی با نگران کننده خواندن وضعیت ابتلا به کرونا در استان، افزود: در حالی در هفته‌های گذشته بین ۱۰ تا حداکثر ۳۰ درصد تست‌های کرونا مثبت بود، اما اکنون از میان تست‌های انجام شده بیش از ۵۰ درصدشان مثبت است، که حکایت از افزایش چشمگیر بیماران کرونایی در استان دارد.

 

وی با تاکید بر اینکه کاهش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بی تفاوتی نسبت‌به تزریق واکسن زمینه‌ساز قرمز شدن دوباره وضعیت کرونایی و بازگشت محدودیت‌ها در استان خواهد بود، عنوان کرد: با توجه به سرعت انتشار سویه امیکرون، بازگشایی مدارس در شرایط فعلی نگران‌کننده است.

 

زارعی زاده ادامه داد: در هفته‌های اخیر تعدادی از دانش آموزان استان به کرونا مبتلا شده‌اند که ضرورت دارد در مورد بازگشایی مدارس تصمیم بهتری گرفته شود.

 

وی با بیان اینکه زدن دوز سوم واکسن موثرترین عامل برای کاهش مرگ و میر و میزان ابتلا به امیکرون خواهد بود، گفت: انواع واکسن به اندازه کافی در استان وجود دارد و مراکز واکسیناسیون آماده پذیرش مردم برای تزریق واکسن هستند.

 

  • نویسنده : معصومه مذکوری