خبرنگار پایگاه خبری آماج خبر در مورد چگونگی فعالیت و تأسیس گروه فرهنگی مذهبی ولایت با مدیر عامل این گروه مصاحبه اختصاصی انجام داده است ، که در این مصاحبه شعاری جالب مطرح شد.

احسان امانی گفت:
گروه فرهنگی و مذهبی ولایت در سال ۱۳۹۲ تأسیس شد و از همان موقع ساختار گروه ولایت به صورت فعالیت های فرهنگی همانند ایستگاه صلواتی ، برگزاری جشن به مناسبت نیمه شعبان و … بود.

 

وی افزود :
تمامی فعالیت ها را خودمان از سنین کم انجام می‌دادیم و این فعالیت ما کاملآ قلبی و به دلیل ارق خاصی که نسبت به اهل بیت علیهم السلام مخصوصا حضرت مهدی (عج) داشتیم بود.
رفته رفته به کمک فضل الهی و اهل بیت علیهم السلام و با تلاش های بی وقفه اعضای گروه توانستیم در سال ۹۷ یک مراسم بسیار باشکوه و بزرگ در سطح شهر مشکین دشت برگزار کنیم.

 

امانی در مورد اهداف و علت تشکیل گروه گفت:
برای انجام فعالیت های فرهنگی ، انسان باید دارای فطرت فرهنگی و شخصیتی داوطلبانه باشد که خدا را شاکرم این امر در من و دوستانم وجود داشت و مسیرمان نیز خداپسندانه و معنوی است.
دلیل اصلی تشکیل این گروه نیز خدمت به اهل بیت و مردم و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی در شهر مشکین دشت بود که تا الان بسیار موفق عمل کرده ایم و از این قضیه بسیار خرسند هستیم.

 

مدیر عامل گروه فرهنگی هنری ولایت در مورد ثبت رسمی گروه ولایت توضیح داد:
در سال ۹۸ گروه را در سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز به ثبت رسمی رساندیم و فعالیت های رسانه ای مانند تشکیل صفحه در اینستاگرام ، ساخت کلیپ های تبلیغاتی و گزارشی آغاز کردیم .

امانی گفت:
الحمدلله از همان ابتدا گروه برای خادمین خود در نقطه اوج بود ولی حدود یکسالی است که نام گروه پر آوازه شده و در سطح استان و بعضاً کشور پیچیده است.
مجموعه در زمینه ی برنامه های مناسبتی،فرهنگی،مذهبی و هنری فعالیت چشمگیری داشته است و تنها فعالیت های انجام شده محدود به شهر مشکین دشت نیست بلکه در سراسر استان البرز برنامه های عام پسند برگزار کرده ایم که با استقبال با شکوه مردم روبرو شده است.

 

وی در آخر ضمن تأکید بر شعار « ادعایی نداریم، کسی رو هم جز خدا نداریم» که سر لوحه کار گروه است، اضافه کرد:
گروه فرهنگی هنری ولایت از سوی نهاد یا ارگانی حمایت نمیشود و فقط بعضی اوقات مراسمات را با مشارکت شهرداری و گروه های فرهنگی دیگر انجام داده ایم و از بدو تولد این گروه مردم پایه گذار این برنامه ها بوده اند و خواهند بود.

  • نویسنده : مانی صیادپور