رییس هیات سوارکاری خوزستان گفت: در هفته نخست کورس زمستانه سوارکاری کشور بیش از ۳۰ اسب از استان‌های مختلف کشور در چهار کورس با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

 

حسین برون می‌گوید:در کورس اول این پیکار‌ها اسب‌های پاشا زلس، پولاد شاه سرابتلخ و پرادو سوسنگرد اول تا سوم شدند.

او با بیان اینکه مسابقات در پیست نیرو اهواز با رعایت شیوه‌های بهداشتی برگزار شد افزود: به نفرات اول تا سوم این مسابقات جوایز نقدی اهدا شد.

برون گفت: همچنین در کورس دوم اسب‌های بنت عامر، برمودا غبیشاوی و بوسه یزد مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در کورس سوم اسب‌های نمر آل شویرد، برق طویله و آتش تبوک اول تا سوم شدند همچنین در کورس چهارم اسب‌های الکس اتابک، الماس سرخ نصیری و بیتا رنگرزان مقام اول تا سوم را تصاحب کردند.

رییس هیات سوارکاری خوزستان مسافت ۴ کورس این رقابت‌ها را یک هزار و ۴۰۰ متر عنوان کرد.

جایزه نفرات اول، دوم و سوم در کورس اول و دوم به ترتیب ۸۶، ۴۳ و ۲۱ میلیون ریال است همچنین جایزه نفرات اول، دوم و سوم در کورس سوم و چهارم به ترتیب ۱۴۰، ۷۵ و ۳۵ میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه برگزاری مسابقات در اهواز، شور و نشاط خاصی در بین مردم ایجاد می‌کند، افزود: خوزستان در زمینه اسب و سوارکاری همواره جزو قطب‌های اصلی کشور به شمار می‌رود.

سی‌امین دوره مسابقات اسب دوانی قهرمانی کشور یادواره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور حمید بنی تمیم سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خوزستان، حسین برون رییس هیات سوارکاری استان و دکتر احد حسنی افسر دوپینگ فدراسیون سوار کاری جمهوری اسلامی به میزبانی هیات سوارکاری خوزستان برگزار شد.

  • نویسنده : نرگس راستگو
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان