به مناسبت دهه مبارک فجر بهره‌برداری و اجرای ۱۴۳ طرح با اعتباری افزون بر ۵۴۰ میلیارد تومان در شهرستان دشتستان آغاز شد.

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر گازرسانی به ۹ روستا و ۱۳ واحد صنعتی دشتستان با اعتبار ۲۸ میلیارد تومان با حضور استاندار بوشهر به بهره برداری رسید.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر در مراسم افتتاح این طرح‌ها در روستای تنگ فاریاب دشتستان، گفت: تا پایان دهه فجر امسال گازرسانی به ۳۵ روستا در استان و شهرک پایگاه هوایی بوشهر و ۲۹ واحد صنعتی با اعتبار ۹۴ میلیارد تومان در استان افتتاح خواهد شد.

 

مسلم رحمانی افزود: از زمان آغاز طرح گازرسانی در استان بوشهر در سال ۱۳۸۷ تا کنون به ۳۹ شهر گازرسانی شده است و ۹۹ درصد جمعیت شهری از گاز برخوردارند.

 

وی ادامه داد: تنها شهر بدون لوله کشی گاز در استان جزیره خارگ است، که برای این امر خط دریایی از گناوه به خارگ در حال طراحی است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر عنوان کرد: در بخش روستایی هم ۴۵۴ روستا از گاز برخوردارند و در بخش صنعتی تا کنون به ۵۳۱ صنعت گازرسانی شده که امروز به ۵۸۹ واحد صنعتی می‌رسد.

 

رحمانی گفت: با افتتاح طرح‌های جدید ۳ هزار و ۹۱۷ خانوار روستایی و شهری از گاز برخوردار خواهند شد.

 

استاندار بوشهر نیز گفت: فعال شدن طرح راه آهن بوشهر با جدیت در دست پیگیری است تا سال آینده شاهد تحرک بیشتری از این طرح باشیم.

 

احمد محمدی‌زاده با بیان اینکه اهمیت آبخیزداری در بخش ارم دشتستان بر کسی پوشیده نیست، عنوان کرد: با وجود منابع محدود مالی دولت، اما اجرای سد دهرود در دشتستان پیگیری می‌شود.

 

وی همچنین از دستگاه‌های اجرایی مربوط خواست برای ساخت مسکن روستایی در روستا‌ها همت کنند.

 

استاندار بوشهر گفت: کارآفرینی و اشتغال از سوی مردم منطقه باید سرعت بیشتری بگیرد و نخبگان هر منطقه گروه توسعه در زمینه کارآفرینی و اشتغال آفرینی تشکیل دهند.

 

همچنین امروز واحد سه هزار تنی بسته بندی صنعتی خرما در منطقه میان دشت آبپخش با حضور استاندار بوشهر افتتاح شد.

  • نویسنده : نرگس حیدری