نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه عمرانی خوزستان در سال آینده حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

مجتبی یوسفی گفت: بعد از موضوع رفع تنش آبی در حال پیگیری برای پوشش گازرسانی در استان هستیم و در حال حاضر روستا‌هایی با ۱۰ خانوار هم در حال گازرسانی هستند.

 

او برق رسانی به اغلب روستا‌های کشور را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: یکهزار و ۵۰۰ روستای خوزستان تا پارسال تنش آبی داشتند، اما امسال تقریبا یکهزار روستا آبدار شده‌اند.

 

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس بر لزوم استفاده از ظرفیت کمیسیون عمران برای رفع نیاز‌های استان به ویژه در بحث آب تاکید کرد و گفت: با هم افزایی و دعوت مسئولان مختلف کشوری به خوزستان مسائل استان در سطحی ملی بیان شدند.

 

به گفته این مقام مسئول تنها صحبت کردن مشکلی را حل نمی‌کند و نباید فقط اخبار بد از خوزستان منتشر شود، زیرا این اخبار سرمایه گذاران را از استان فراری می‌دهند.

 

آقای یوسفی از دیگر اقدامات انجام شده را تخصیص قیر رایگان برای طرح‌های عمرانی و جاده‌ای به استان عنوان کرد.

 

او گفت: برای حمایت از کشاورزان نخلدار خوزستان نیز همه خرمای تولیدی استان خریداری شد این در حالی است که بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته نشده بود.

 

به گفته نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس همچنین سال بعد هر کیلو گندم از کشاورزان ۹۰ هزار ریال خریداری می‌شود که تقریبا افزایش۲ برابری در قیمت گندم را خواهیم داشت.

 

بودجه عمرانی خوزستان در سال ۱۴۰۱ نسبت به امسال ۱۴ درصد رشد داشته است.

 

امروز با حضور مسئولان کشوری طرح آبرسانی به ۱۴ روستای بخش اسماعیلیه اهواز بهره برداری شد.

 

طبق اعلام مدیرعامل آبفای خوزستان از ابتدای امسال تا کنون یکهزار روستا در استان آبدار شدند.

  • نویسنده : نرگس راستگو
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان