معاون بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه هیچ‌گونه محدودیتی در تامین کالا‌های اساسی نداریم، گفت: برای تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان به اندازه کافی کالا‌های اساسی در استان ذخیره داریم.

به گزارش آماج خبر، گشت مشترک بازرسی سازمان جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و اداره کل صنعت، معدن و تجارت برای نظارت بیشتر بر بازار کالا‌های اساسی و توزیع مناسب روغن، برنج، گوشت و شکر، از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بازدید کردند.

 

معاون بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان در حاشیه این گشت بازرسی گفت: ما هیچ‌گونه محدودیتی در تامین کالا‌های اساسی مانند برنج، روغن، شکر، مرغ و گوشت منجمد نداریم.

 

احمد جهانگیرلو افزود: تا پایان تعطیلات نوروز و بعد از آن هم برای ماه مبارک رمضان به اندازه کافی کالا‌های اساسی در استان ذخیره داریم و فقط در انبار شرکت غله و خدمات بازرگانی ۲۷ هزار تن برنج ذخیره کردیم و هیچ‌گونه محدودیتی در توزیع این کالا‌ها نداریم.

 

وی عنوان کرد: همکاران ما در نظارت و بازرسی سازمان جهاد کشاورزی با هماهنگی تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های نظارتی به صورت روزانه نحوه توزیع این کالا‌ها را در بازار پایش می‌کنند.

 

معاون بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: ما ۹۸ قلم کالای پر مصرفی که در حال حاضر نیاز عمومی مردم است را به صورت متوالی نظارت کرده و به وزیر جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های نظارتی گزارش می‌دهیم.

 

 

وی اظهار کرد: سامانه شرکت بازرگانی چند روزی مشکل داشت که روز پنج شنبه مشکل رفع شده و هم سامانه برنج و هم شکر باز شده و از فردا این کالا‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و دیگر فروشگاه‌های سطح شهر و مغازه‌ها توزیع می‌شود.

 

جهانگیر لو در مورد توزیع مرغ و گوشت نیز گفت: به اندازه کافی مرغ منجمد و گوشت قرمز در استان ذخیره شده و توزیع شهرستانی انجام شده است.

 

وی ادامه داد: به دلیل اینکه مرغ گرم در استان به اندازه کافی تولید می‌شود اجازه توزیع تا کنون داده نشده، ولی با هماهنگی که انجام دادیم از امروز می‌توانیم هم مرغ منجمد و هم گوشت منجمد را توزیع کنیم.

 

معاون بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان، زمان توزیع میوه تنظیم بازار را هفته آینده اعلام کرد و گفت: ۲۰۰ تن سیب تامین و ذخیره شده که اکنون در سردخانه گمرک ذخیره سازی شده و هفته آینده شروع به توزیع می‌کنیم و پرتغال والنسیای جنوب هم در حال بارگیری است که از هفته آینده به صورت مستقیم توزیع خواهد شد.

 

 

 

  • نویسنده : معصومه مذکوری