مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اردبیل گفت: صنعت گردشگری استان با تقویت همکاری میان این اداره‌کل و نیروی انتظامی در راستای ایجاد امنیت و آرامش هر چه بیشتر در مراکز و مناطق گردشگری، رونق می‌گیرد.

به گزارش آماج از اردبیل، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ، نادر فلاحی در نشست با رئیس پلیس پیشگیری استان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات شبانه‌روزی پرسنل خدوم نیروی انتظامی اظهار داشت: بدون تأمین امنیت و آرامش توسط نیروی انتظامی، توسعه گردشگری استان محقق نخواهد شد.

وی افزود: به فعالان گردشگری، اماکن اقامتی و تاسیسات گردشگری استان بخش‌نامه کرده‌ایم تا همکاری تنگاتنگی با نیروی انتظامی، پلیس پیشگیری و اداره اماکن داشته باشند و در این زمینه به دنبال تعامل همه‌ جانبه هستیم.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی اردبیل با اشاره به اهمیت تأمین امنیت در مراکز گردشگری استان بیان کرد: انتظار می‌رود پلیس هم‌ چون گذشته در تأمین آرامش و امنیت در این مراکز همکاری داشته باشد تا بتوانیم با جذب گردشگران زمینه را برای رونق اقتصادی در منطقه از طریق صنعت گردشگری فراهم کنیم.

سرهنگ احدی رئیس پلیس پیشگیری اردبیل نیز در این نشست اظهار کرد: همکاری اماکن گردشگری استان با پلیس موجب کاهش سرقت‌های برون استانی شده است.

وی با قدردانی از همکاری تنگاتنگ اماکن گردشگری تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر سارقان و متخلفان غیربومی، از اماکن گردشگری و اقامتگاه‌هایی مانند مسافرخانه‌ها برای اقامت شبانه استفاده می‌کنند همکاری این عزیزان با پلیس باعث شده در شش ‌ماه گذشته چندین گروه سارق حرفه‌ای غیربومی شناسایی و دستگیر شوند.

احدی با اشاره به لزوم افزایش این همکاری‌ها در راستای حفظ امنیت گردشگران و مردم استان عنوان کرد: نیروی انتظامی اردبیل تمام تلاش خود را انجام داده تا گردشگران در نهایت امنیت و آسایش از حضور خود در استان لذت ببرند و با همکاری‌های متقابل میزان سرقت اشیا و اموال گردشگران کاهش چشمگیری داشته است.