مدیرکل امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: روزانه بیش از یک میلیون عدد انواع ماسک کارگاهی، صنعتی و n۹۵ در واحدهای تولیدی مجوزدار استان اردبیل تولید می‌شود.

به گزارش آماج خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، حسین وطن‌دوست در جلسه کارگروه اقتصادی ستاد مقابله با کرونا استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به سیاست های کلی ستاد مقابله با کرونا درخصوص تولید و توزیع اقلام بهداشتی، روزانه بیش از یک میلیون عدد انواع ماسک کارگاهی، صنعتی و n۹۵ در واحدهای تولیدی مجوزدار استان اردبیل تولید می‌شود.

وی افزود: از ابتدای هفته جاری نظارت بر نحوه تولید و توزیع اقلام بهداشتی به‌ویژه ماسک آغاز شده به‌طوری‌که در این هفته بیش از ۲۰ داروخانه از لحاظ رعایت قیمت مناسب و تعیین شده و استاندارد و با کیفیت، مورد بازدید قرار گرفته و برای ۵ مورد به‌دلیل گران‌فروشی و کیفیت نامناسب پرونده تخلفاتی تشکیل شده است.

نصب قیمت توزیع ماسک مناسب در مقابل داروخانه‌ها

مدیرکل امور اقتصادی استانداری اردبیل ادامه داد: در این جلسه مقرر شد برای استمرار روند بازرسی و نظارت، اکیپی متشکل از سازمان صمت، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی و اصناف در قالب چک لیستی واحد و مورد عمل از قبیل نام واحد تولیدی، شماره پروانه، تاریخ تولید، قیمت مصرف‌کننده، واحدهای تولیدی را از مرحله تولید تا توزیع، کنترل و بازرسی نمایند.

وطن‌دوست بیان کرد: نصب پوستر قیمت توزیع ماسک مناسب در مقابل داروخانه‌ها برای اطلاع و دسترسی آسان مردم، از مصوبات این جلسه بود.

  • منبع خبر : استانداری اردبیل