شهردار اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا با حل مشکل تملک زمین، دومین پارک بانوان را در اردبیل اجرایی و عملیاتی کنیم.

حمید لطف‌اللهیان ۸آبان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تبریک هفته پدافند غیر عامل به برگزاری نمایشگاه خیابانی در این حوزه اشاره کرد و گفت: قرار است در پیاده راه عالی‌قاپو فردا این نمایشگاه راه‌اندازی شود تا شهروندان از این مجموعه نمایشگاهی بازدید کنند.
وی با قدردانی از اعضای شورای شهر در بررسی دقیق اجرای پل قدس و اعتبار اختصاص یافته به این پروژه اظهار کرد: از استاندار اردبیل، نمایندگان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در تخصیص اعتبار مورد نیاز برای این پروژه قدردانی می‌کنیم.
شهردار اردبیل به جابجایی اعتبارات پروژه‌های عمران شهری در چهار ماه باقی‌مانده از سال اشاره کرد و افزود: البته ما ردیف اعتباری را حذف نمی‌کنیم بلکه در موارد مورد نیاز به جابجایی اعتبارات اقدام می‌کنیم تا پروژه‌هایی که توان تکمیل و راه‌اندازی آن در سال‌جاری را دارند، از کمبود اعتبارات رنج نبرند.
لطف‌اللهیان تصریح کرد: پروژه‌هایی نظیر استادیوی شورابیل در دل سایر پروژه‌های شورابیل قرار گرفته و نگرانی از بابت حذف ردیف این اعتبار و ادغام آن در سایر پروژه‌ها برای سال‌های آینده وجود ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما رقم این جابجایی اعتبارات را که تا ۱۰ درصد در اختیار شهرداری است، در متمم بودجه برای شورا ارائه خواهیم کرد ولی قطعا ردیف پروژه‌هایی که اعتبارات آنها تقلیل یافته، حذف نخواهد شد و در بودجه سال آینده نیز پایدار خواهد بود.
لطف‌اللهیان اضافه کرد: تمامی جابجایی اعتبارات با مصوبه شورا بوده و ما در متمم پیشنهاد لازم را در مورد هزینه‌کرد و تقسیط این اعتبارات به شورا گزارش خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در بسیاری از پروژه‌ها با توجه به افزایش قیمت تعدیل و تغییر قیمت را شاهد خواهیم بود به طوریکه در احداث چهار تقاطع شهر اردبیل که با همکاری قرارگاه خاتم‌النبیا و به ارزش ۲۱۲ میلیارد تومان اجرایی خواهد شد، سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا تعدیل و افزایش قیمت‌ها را لحاظ کنیم.
لطف‌اللهیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: اختصاص ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای یک پروژه عمران شهری آن هم در حد و اندازه پل قدس یک حرکت بی‌نظیر با حمایت مسئولان استانی بوده و قطعا سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا فاز دوم پل قدس را تا پایان امسال آماده بهره‌برداری کنیم.
وی در مورد پارک بانوان خاطر نشان کرد: در ماه‌های گذشته مکان‌یابی این پروژه انجام شده بود که به دلیل وجود وارث توافق نهایی انجام نشد و ما با همکاری مسکن و شهرسازی زمین جدیدی را تملک کردیم که قطعا تا پایان امسال احداث دومین پارک بانوان در اردبیل قطعی خواهد شد.
شهردار اردبیل در مورد ساماندهی چهار ورودی شهر بیان کرد: در حال حاضر در سه ورودی شهر از سمت تبریز، آستارا و خلخال عملیات ساماندهی در حال انجام است و به زودی پروژه‌های در حال اجرا تکمیل خواهد شد.
لطف‌اللهیان این ساماندهی را شامل بهسازی، آسفالت معابر، توسعه فضای سبز، نهال کاری و همچنین نورپردازی در ورودی‌های شهر اعلام کرد و ادامه داد: برای ساماندهی ورودی شهر از سمت مغان نیز تملک زمین انجام شده و بخشی از تملک نیز در مرحله انجام است.
وی در ادامه اظهار کرد: آسفالت کندروها در این مسیر به انجام رسیده و ما برای سال آینده احداث المان و همچنین تعریض و بدنه‌سازی را شاهد خواهیم بود.
لطف‌اللهیان در مورد خرید زمین در مناطق مختلف به عنوان ذخیره شهری با هدف اجرای پروژه‌های عمرانی مختلف تصریح
کرد: در مسیر شورابیل و ورودی جدید توافق اولیه برای خرید زمین انجام شده تا ما بتوانیم به قیمت مناسب این اراضی را خریداری کرده و به مالکیت شهرداری در بیاوریم.
وی گفت: با سهم ۲۷ درصدی برای مالک خرید این اراضی برای شهرداری مؤثر خواهد بود و ما به راحتی می‌توانیم در سال‌های آینده ادامه مسیر بازگشایی شورابیل را تا شام‌اسبی شاهد باشیم و هیچ مشکلی را از بابت ذخیره زمین نداشته باشیم.
لطف‌اللهیان افزود: با تصویب اعضای شورای شهر به صورت تملک و توافق و به نیت تأمین و ذخیره زمین شهری، این برنامه در ورودی شهر از سمت شورابیل انجام خواهد شد و انتظار می‌رود به دور از هرگونه مباحث حاشیه‌ای این اقدام مناسب را در جهت تأمین نیاز زمین مورد نیاز شهرداری انجام دهیم.
وی در ادامه تصریح کرد: ما تملک و بازگشایی را در مسیرهای مختلف شهر آغاز کردیم و بدون محدودیت اعتبار این کار با اولویت در مناطق مختلف شهر در حال انجام است.
لطف‌اللهیان خاطر نشان کرد: با توافقی که در منطقه شورابیل خواهیم داشت در حقیقت جلوی سودجویی برخی از افراد دلال را در خرید و فروش اراضی خواهیم گرفت و اجازه نمی‌دهیم تا برخی از تعاونی‌ها نسبت به خرید زمین و اعطای آن به اعضا در محدوده خارج از شهر اقدام کنند.
شهردار اردبیل این اقدام مجموعه شهرداری را کار حرفه‌ای با آینده‌نگری اعلام کرد و ادامه داد: قطعا خرید زمین با قیمت کارشناسی رسمی دادگستری انجام خواهد شد و به هیچ وجه این کار خودسرانه نخواهد بود.

  • منبع خبر : ایسنا