مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بر اساس اعلام شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، میزان ذخیره سد زاینده‌رود هم‌ اکنون ۲۳۰ میلیون مترمکعب است.

به گزارش آماج خبر به نقل از فارس؛ منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان اصفهان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون حجم آب ورودی به دریاچه پشت سد زاینده‌رود ۲۵۶ و خروجی آن ۲۵۰ میلیون متر مکعب بوده است، اظهار داشت: بر اساس اعلام شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، میزان ذخیره سد زاینده‌رود هم اکنون ۲۳۰ میلیون مترمکعب است.

 

وی گفت: هر چند بارش‌های اخیر به میزان ورودی سد افزوده، اما در مقایسه با بلندمدت فاصله بسیار زیادی داریم و به همین دلیل مصرف بهینه آب باید در دستور کار ادارات، سازمان‌ها و شهروندان قرار گیرد.

 

شیشه‌فروش با بیان این‌که میزان بارش‌ها نیز در سطح استان نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۴ درصدی و نسبت به میانگین بلندمدت با کاهش ۸ درصدی همراه بوده است، افزود: با توجه به افزایش گرمای هوا و بارش باران در سرشاخه‌های زاینده‌رود، ارتفاع برف موجود در شهرستان کوهرنگ به ۱۱ سانتی‌متر رسیده که این میزان نگران‌کننده است.

 

سید محسن صالح، معاون خدمات مشترکان و درآمد آبفای استان اصفهان نیز در این نشست با اشاره به افزایش مصرف مشترکان در روزهای پایانی سال از مردم خواست با رعایت الگوی مصرف هنگام خانه تکانی، این شرکت را در تأمین آب شرب و بهداشت پایدار ۹۸ شهر و ۹۴۹ روستا یاری رسانند.

 

وی ابراز امیدواری کرد با راه‌اندازی مرحله نخست سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ، مشکل کمبود آب به ویژه در فصل تابستان برطرف شود.

  • نویسنده : فاطمه کریمیان