دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار استان یزد: مردم دارالعباده یزد می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از اخبار جشنواره و فراخوان‌ها به صفحه رسمی حسینیه هنر یزد به نشانی yazde_ghahraman@ مراجعه کنند.

حدادزاده گفت: در این دوره اثر برگزیده جشنواره را مردم انتخاب می‌کنند و حتی نوع جایزه نیز با نظر مردم مشخص می‌شود،علاوه بر فراخوان انتخاب جایزه مردمی دارالعباده، به جذاب‌ترین و بکرترین سوژه‌های ارسال شده به فراخوان نیز جایزه تعلق می‌گیرد.

دبیر جشنواره مردمی عمار استان یزد با بیان اینکه دستیابی به عدالت رسانه‌ای و احیای ماهیت‌های فراموش شده ملی مردمی انقلاب اسلامی ایران از اهداف جشنواره مردمی عمار است، گفت: همه مردم ایران باید به یک اندازه از امکانات رسانه‌ای بخصوص سینما برخوردار باشند و حرف همه مردم حتی از دور افتاده‌ترین روستا‌ها نیز باید در رسانه‌ها مطرح شود.

حدادزاده پیرامون فراخوان‌های این دوره از جشنواره عمار افزود: جشنواره مردمی فیلم عمار در شهر یزد با هدف ایجاد عدالت رسانه‌ای و ترسیم دورنمای هویت دارالعباده از نگاه مردم یزد برگزار می‌گردد.

وی گفت: در همین راستا و در جهت مشارکت مردم در این رویداد فرهنگی و هویتی ما فراخوان سوژه‌یابی عمار را منتشر کرده‌ایم که بر اساس آن از مردم می‌خواهیم تا سوژه‌هایی را که در اطراف خود می‌بینند و دارای جذابیت، تازگی و اصیل بودن می‌باشند را برای ما ارسال کنند. به سه سوژه برگزیده با نظر هیئت داوران جایزه ویژه بهترین پژوهش تعلق می‌گیرد.

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار استان یزد با بیان اینکه اساس جشنواره عمار و جوایز آن به نظر مردم بستگی دارد گفت: علاوه بر فراخوان معرفی سوژه، ما یک فراخوان انتخاب جایزه تحت عنوان “جایزه مردمی دارالعباده” هم داریم.

وی گفت: در این فراخوان از مردم می‌خواهیم نوع جایزه‌ای که قرار است به اثر برگزیده مردمی تعلق بگیرد را مشخص کنند، این جایزه می‌تواند یکی از نماد‌های مرتبط با هویت، فرهنگ و انقلاب یزد باشد؛ به طور مثال اثر یا یادگاری که از یک شهید دفاع مقدس به جا مانده.

وی اذعان کرد: بعد از انتخاب نوع جایزه توسط مردم، این جایزه به اثری تعلق می‌گیرد که بیشترین آراء مردمی را در نظرسنجی‌ها کسب کند.

دبیر جشنواره مردمی عمار استان یزد در مورد نحوه اطلاع رسانی جشنواره و فراخوان‌ها گفت: مردم دارالعباده یزد می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از اخبار جشنواره و فراخوان‌ها به صفحه رسمی حسینیه هنر یزد به نشانی yazde_ghahraman@ مراجعه کنند.

  • نویسنده : فاطمه باقری