استاندار اردبیل گفت: با توجه به حاد شدن وضعیت کرونا در استان اردبیل محدودیت‌های شدیدتر و جدی‌تری را در روزهای آتی اعمال می‌کنیم.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنامجو در جلسه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: با توجه به شرایط قرمز و حاد استان اردبیل، جلسات غیر حضوری به جز موارد خاص و ضروری و بازدیدها هم بصورت محدود و نفرات کمتر با رعایت پروتکل بهداشتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه باید رعایت پروتکل بهداشتی را از خودمان شروع کنیم افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در محل کار، محل زندگی و مطب‌ها بیشتر از سایرین رعایت کنیم تا الگویی مناسب برای سایرین باشیم.

بهنام جو تصریح کرد: امروزه خانواده‌های زیادی عزیزان خود را از دست می‌دهند و این هشدار جدی به سایر هم نوعان است باید به هرنحوی که شده با وحدت و همدلی این زنجیره را قطع کنیم.

وی از مردم خواست ماسک را از درب منزل تا برگشت به خانه استفاده کنند و فاصله اجتماعی و تماس با سایرین را نیز با جدیت رعایت کنند چرا که جان عزیز ترین کسانمان در خطر است.

رییس ستاد مدیریت کرونا در استان اردبیل از ایجاد محدودیت‌های شدیدتر و جدی‌تر از روزهای آتی خبر داد و افزود: نباید پرستاران و کادر درمان را بیش از این با مشکل مواجه کنیم باید با اعلام پیشنهاد از سوی دانشگاه علوم پزشکی و اعمال قانون از سوی نیروی انتظامی، بسیج محلات، اصناف و همچنین رعایت قانون و پروتکل بهداشتی از سوی مردم و کارمندان را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه میزان مبتلایان بانو نسبت به آقایان بیشتر است افزود: با توجه به اینکه بیش از ۷۰درصد بستری‌ها دارای بیماری زمینه‌ای و در سنین بالاتر از ۶۰سال هستند بیشتر فوتی‌ها هم بانوان بوده که این بحث نشان دهنده کم توجهی این طیف به پروتکل بهداشتی است.

استاندار اردبیل گفت: طبق بررسی‌های انجام شده انتقال این ویروس در دورهمی‌های خانوادگی و کم توجهی افراد بستری شده به پروتکل های بهداشتی گزارش شده است که باید این موضوع را همه جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه با وضعیت فعلی در آینده شاهد افزایش فوتی‌ها خواهیم بود افزود: سلامتی و حفظ جان عزیزانمان خیلی مهمتر و با اهمیت تر از همه چیز است و باید در این وضعیت بحرانی همه به فکر همدیگر باشند.

بهنامجو از تخصیص اعتبار برای خرید دستگاه اکسیژن ساز خبر داد و گفت: با پیگیری های انجام شده مشکلات امکانات و تجهیزات بیمارستان‌ها حل می‌شود و برای کمک به پرستاران همه باید کمک کنیم.

استاندار اردبیل از رانندگان درون شهری و مردم خواست در هنگام تردد فاصله‌ها را رعایت کنند و با سوار کردن ۲نفر در صندلی عقب و از سوار کردن افراد فاقد ماسک پرهیز کنند.

استاندار اردبیل همچنین رعایت پروتکل بهداشتی در مطب‌ها، نانوایی‌ها و مراکز خرید را خواستار شد و گفت: تکلیف همه برای اعمال قانون مشخص شده و از روزهای آتی اعمال مصوبات ستاد ملی کرونا با حضور حداکثری در نقاط مختلف انجام در صورت امتنا برخورد جدی می‌شود.

در این جلسه اعضای کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی پیشنهاد و دیدگاه های خود را تشریح کردند.

  • منبع خبر : تسنیم