رئیس قرارگاه امدادی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام از اعزام ۱۲۰ گروه جهادی به مناطق سیل‌زده جنوب کشور خبر داد.

آقای علی جوادی، رئیس قرارگاه امدادی بنیاد ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه برای کمک رسانی در مواقع بحرانی ۸ پایگاه امدادی در کشور دایر کرده است، گفت: نیرو‌های متخصص، امدادی و جهادی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام از همان ساعات ابتدایی سیل به مناطق آسیب دیده اعزام شدند.

وی با اشاره به وقوع همزمان سیل در استان های فارس و کرمان و سیستان و بلوچستان و هرمزگان گفت: همزمان با اعزام نیروی‌های جهادی و امدادی بنیاد احسان، اقلام غذایی و لوازم گرمایشی همچون بخاری و پتو به مناطق آسیب دیده ارسال شدند.

جوادی افزود: تاکنون علاوه بر اقلام موجود در پایگاه‌های استان‌های سیل زده، ۱۹ کامیون اقلام کمکی از انبار مرکزی عازم مناطق آسیب دیده شده است.

جوادی تعمیر لوازم آسیب دیده را از دیگر خدمات این بنیاد به هموطنان سیل زده خواند و گفت: گروه‌های مهارت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام برای تعمیر لوازم اعزام شدند و دیگر هموطنان هم می‌توانند در این موضوع با گروه‌های جهادی مشارکت کنند.

وی در پایان با بیان اینکه علاوه بر نیروی های اعزام شده، تعدادی از نیروها در آماد باش هستند گفت: تا زمان اتمام بحران، نیرو‌های جهادی ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق سیل زده حضور خواهند داشت و کمک می‌کنند.

 

 

  • نویسنده : نرگس حیدری