حدود هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان استان به علت ویروس کرونا و شرایط آموزش مجازی ترک تحصیل کردند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به افت تحصیلی دانش آموزان اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا، تغییر و تحول را بر همه حوزه‌ها و عرصه‌های زندگی اجتماعی تحمیل کرد و آموزش و پرورش را به طرف آموزش‌های مجازی سوق داد.

بهادرزاده ادامه داد: آموزش مجازی در شرایط سخت کرونایی ، راهی برای جلوگیری از رکود تعلیم و تربیت است که تاکنون برای همه دانش آموزان به طور یکسان سودمند نبوده و موجب شد تا بین دانش آموزان و معلمان در کلاس درس فاصله بیفتد.

وی یکی از دلایل اصلی افت تحصیلی دانش آموزان در فضای مجازی را ارتباط نداشتن چهره به چهره میان معلم و دانش آموز عنوان کرد و گفت: عدم انتقال احساسات و برقراری تعاملات انسانی و بین فردی موجب شده تا شاهد افت تحصیلی در میان دانش آموزان شویم و این افت در پایه‌های اول و دوم بیشتر مشهود است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان ساخت: افت تحصیلی تنها شامل تجدیدی و مردودی دانش آموزان نیست بلکه وقتی آموخته‌ها و توانایی دانش‌آموز از آنچه انتظار می‌رود کمتر باشد، افت تحصیلی روی داده است که شیوع ویروس کرونا این مفهوم و آسیب را در عرصه تعلیم و تربیت مجازی در جامعه پر رنگتر کرد.

بهادرزاده تصریح کرد: حضوری شدن کلاس‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسینه شدن دانش آموزان و اولیا و معلمان می‌تواند گامی موثر برای جبران افت تحصیلی دانش آموزان باشد.

  • نویسنده : یگانه کریمی
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما یزد