نماینده پارس‌آباد در مجلس گفت: میزان تولیدات کشاورزی دشت مغان سالانه بیش از ۳ میلیون تن است و کشاورزان شهرستان های مرزی پارس آباد، اصلاندوز و بیله‌سوار مغان با تلاش خود بسیاری از محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور را تأمین می‌کنند.

عباس جهانگیرزاده اظهار داشت: منطقه مغان که در شمال استان اردبیل قرار گرفته است با دارا بودن بیش از ۳۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی دیم و آبی در حوزه کشاورزی و دامپروری نقش اساسی در کشور ایفا می‌کند و باید به آن توجه جدی شود.

وی با اشاره به وجود کشت و صنعت های مغان و پارس در شمال استان اردبیل افزود: میزان تولیدات کشاورزی دشت مغان سالانه بیش از ۳میلیون تن است و کشاورزان شهرستان های مرزی پارس آباد، اصلاندوز و بیله سوار مغان با تلاش خود بسیاری از محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند.

جهانگیرزاده با تاکید بر نقش تاثیرگذار استان اردبیل در امنیت غذایی کشور تصریح کرد: از جمله مشکلات دشت مغان یعنی قطب کشاورزی کشور، زهدار شدن بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی است و تاکنون توجه ویژه ای که می‌بایست برای مغان بشود، نشده است و از مسئولان و دستگاه های اجرایی مربوطه انتظار توجه بیش از پیش می‌رود.

نماینده مردم شمال استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی یکی از اساسی ترین مشکلات منطقه را در حوزه حمل و نقل دانست و بیان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط موجود در منطقه وضعیت بخش حمل و نقل این منطقه از لحاظ جاده ها و راه ها قابل قبول نیست و به عنوان جاده مرگ شناخته می‌شود که متاسفانه تاکنون توجهی به آن نشده است.

عضو کمیسیون تخصصی کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از صدا و سیما به دلیل تهیه برنامه ای در رابطه با کشت و صنعت و دامپروری مغان اظهار کرد: راندمان تولیدات کشت و صنعت مغان حتی ۵۰ درصد تولید کشاورزان منطقه نیست مسئولان دولتی نمی‌توانند بخش های زراعی را اداره کنند و این در حالی است که بخش خصوصی نیز قادر به این کار نیست و فقط کشاورزان منطقه می‌توانند بهترین نتیجه را حاصل کنند.

  • منبع خبر : تسنیم