استاندار خوزستان گزارشی در مورد مشکلات استان و راه حل ها، اقدامات انجام شده در خصوص بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا به هیات وزیران ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار آماج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران_در جلسه هیات دولت که صبح روز چهارشنبه به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، استاندار خوزستان گزارشی در مورد مشکلات استان و راه حل ها و اقدامات انجام شده در مورد بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا و نیز عملکرد استانداری در طول خدمت دولت سیزدهم، به هیات وزیران ارایه کرد.

 

هیات وزیران در جلسه امروز همچنین آقای علیرضا فخاری را به عنوان رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تعیین کرد.

 

  • لایحه موافقتنامه بین ایران و ژاپن در زمینه همکاری متقابل اداری در امور گمرکی

 

هیات وزیران در ادامه، با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر لایحه موافقتنامه بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در زمینه کمک و همکاری متقابل اداری در امور گمرکی موافقت کرد.

 

 

  • لایحه موافقتنامه نظام ارتقای بازرگانی دوجانبه بین ایران و بلاروس

 

لایحه موافقتنامه نظام ارتقای بازرگانی دوجانبه بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس، از دیگر مصوبات جلسه امروز هیات وزیران بود.

 

  • موافقت دولت با لایحه تصویب آیین نامه بین المللی ایمنی شناورهای تندرو ۱۹۹۴ (۱۳۷۳)

 

هیات وزیران در ادامه جلسه، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درخصوص لایحه تصویب آیین نامه بین‌المللی ایمنی شناورهای تندرو ۱۹۹۴ (۱۳۷۳) را به تصویب رساند.

 

آیین نامه مذکور شامل الزاماتی برای طراحی و ساخت، تجهیزات مورد نیاز و شرایط عملیات و تعمیر و نگهداری شناورهای تندرو است که در سطح بین المللی فعالیت دارند.

 

هدف اصلی از این آیین نامه، تأمین ایمنی در سطح برابر با کشتی های معمولی است که به موجب کنوانسیون بین المللی نجات جان اشخاص در دریا ۱۹۷۴ (سولاس ۱۹۷۴) و کنوانسیون بین المللی خط شاهین کشتی ۱۹۶۶ باید از طریق استانداردهای ساختاری و تجهیزاتی و کنترل های عملیاتی دقیق تأمین گردد.

 

  • تعیین نماینده و اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

 

هیات وزیران همچنین، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.

  • نویسنده : مانی صیادپور
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران