استعداد‌ها و ظرفیت‌های بزرگ در یزد از عوامل انتخاب این استان به عنوان میزبان افتتاحیه جشنواره تئاتر فجر است.

محمدمهدی اسماعیلی در مراسم افتتاحیه چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر که در کارونسرای زین الدین مهریز برگزار شد، گفت: استان یزد صبغه تاریخی روشنی دارد و امروز در حوزه فرهنگی و هنری کشور جریان ساز است.

وی افزود: اندیشمندان و هنرمندان بزرگی در بخش‌های مختلف در این استان می‌درخشند و سبب انتخاب این استان به عنوان میزبان افتتاحیه جشنواره هم ظرفیت‌ها و استعداد‌های درخشان در یزد است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دوست داشتیم مراسم افتتاحیه را به صورت گسترده و با حضور علاقه‌مندان بیشتری برگزار کنیم، اما در روز‌های منتهی به این جشنواره با افزایش ابتلا به سویه جدید کرونا مواجه شدیم که کار را برای عزیزان در استان یزد برای برگزاری این مراسم سخت کرد.

اسماعیلی با اشاره به تأکید دولت بر تقویت فرهنگ و هنر تصریح کرد: حوزه تئاتر به عنوان یکی از حوزه‌های اصیل را در دوره چهار ساله تقویت کرده و تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های آن را به خوبی فراهم کنیم.

وی اظهار داشت: تخصیص‌های خوبی در این زمینه در ۱۴ استان صورت گرفته و کار‌ها در حال انجام است. برای بقیه استان‌ها هم این اتفاق رخ خواهد داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت و آموزش هنری را از سرفصل‌های اصلی وزارتخانه خواند و گفت: ما به همه کشور به صورت مساوی نگاه می‌کنیم و همه استعداد‌ها را با هم می‌بینیم. باید امکانات را برای همه علاقه‌مندان فرهنگ هنر در سراسر کشور مهیا کنیم و هیچ فرزند ایرانی در هیچ جای کشور نباشد که امکان آموزش و فراگیری برای او فراهم نشود.

وی با اشاره به اینکه مراسم افتتاحیه به صورت بسیار زیبا و فرح بخش برگزار شد، تصریح کرد: از همه کسانی که ماه هاست تلاش می‌کنند تا این جشنواره به خوبی برگزار شود و همچنین عزیزان در استان یزد خصوصا استاندار این استان تقدیر و تشکر می‌کنیم.

  • نویسنده : یگانه میرجلیلی
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما یزد