معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: باتوجه به توافق صورت گرفته بین کشاورزان و ضرورت تعیین زمان بازگشایی زاینده‌رود برای کشت، سه شنبه ۱۲ بهمن افزایش خروجی سد برای توزیع آب در شبکه‌های آبیاری شرق اصفهان انجام می‌شود.

مهران زینلیان دراصفهان، با اشاره به جزئیات جریان دوباره زاینده‌رود اظهار داشت: بر اساس تصمیم کارگروه سازگاری با کم‌آبی مبنی بر انجام توافق کشاورزان مناطق شهرستان‌های شرق و شهرستان‌های غرب استان و تعیین تکلیف زمان بازگشایی زاینده رود، در این مورد توافق لازم صورت گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به توافق صورت گرفته بین کشاورزان و همچنین ضرورت تعیین تکلیف زمان بازگشایی زاینده رود به منظور زمینه‌سازی لازم برای کشت، مقرر شد روز سه شنبه مورخ ۱۲ بهمن ماه نسبت به افزایش خروجی سد زاینده‌رود به منظور توزیع آب در شبکه های آبیاری شرق اصفهان اقدام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: میزان حجم بازگشایی آب برای مناطق شرق استان بر اساس حجم موجود سد زاینده‌رود و با رعایت خط قرمز شرب آب استان انجام می‌شود.

بنا بر اعلام مسئولان و در شرایطی که قرار بود تصمیم‌گیری در این خصوص شنبه هفته آینده انجام شود، این اطلاع رسانی و تصمیم گیری از سوی استانداری اصفهان پیش از موعد جلسه روز شنبه انجام شد تا کشاورزان فرصت آماده سازی زمین به منظور کشت را داشته باشند.

  • نویسنده : نگین جان نثاری
  • منبع خبر : تنسیم