غلامرضا صدیق راد روز شنبه در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و ۲ معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مدیران خوزستان در محل اتاق بازرگانی اهواز بیان کرد: ۸۰ هزار معلول زیرپوشش این اداره کل هستند که ۵۰ هزار نفر حقوق بگیر، و ۲۴ هزار خانواده نیازمند پشت نوبت هستند.

 

وی گفت: سال های گذشته یک درصد درآمدمناطق آزاد برای محرومیت زدایی به استان‌ها اختصاص می‌یافت اما اکنون این مبلغ به خزانه واریز می‌شود.

صدیق راد با بیان اینکه پرداختی صنایع و شرکت‌ها بابت مسوولیت اجتماعی، باید قانونمند شود ادامه داد: اگر صندوقی برای این موضوع تعریف شود می‌توان برای این درآمدها در رفع مشکلات استان برنامه ریزی کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این نشست بیان کرد: خوزستان سومین استان به لحاظ تعداد دانش آموز و کارکنان آموزش و پرورش است. کورورش مودت افزود: بخش عمده مشکلات حوزه آموزش با کمک خیران حل می شود و عمده مشکل در بحث تامین نیروی انسانی و فضای آموزشی است.

وی بابیان اینکه خوزستان درزمینه فضای آموزشی با کمبود روبه رو است، گفت:میانگین فضای آموزشی خوزستان ۴.۹ متر مربع است و این رقم درکشور ۵.۲ مترمربع است که برای رسیدن به میانگین کشوری به ایجاد ۲۰ هزار کلاس درس نیازاست. مودت با بیان اینکه ۳۰ درصد مدارس خوزستان دارای قدمت طولانی هستند ادامه داد:اگر سالانه اعتباری برای خوزستان در نظر گرفته شود می توان مشکل تامین نیرو و فضای آموزشی استان را حل کرد.

وی همچنین گفت: مدارس خوزستان به وسایل سرمایشی نیاز دارند.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پنجشنبه هفته گذشته در سفری سه روزه به خوزستان مسایل و مشکلات این استان را بررسی کردند.

 

  • نویسنده : ابوالفضل کاویانپور
  • منبع خبر : خبربان