معاون سیاسی انتظامی و اجتماعی فرمانداری فردیس اعلام کرد که ۶ عضو شورای اسلامی شهرهای فردیس و مشکین دشت با دستور موقت دیوان عدالت اداری کشور به محل کار خود بازگشتند.

معاون سیاسی انتظامی و اجتماعی فرمانداری فردیس اعلام کرد که ۶ عضو شورای اسلامی شهرهای فردیس و مشکین دشت با دستور موقت دیوان عدالت اداری کشور به محل کار خود بازگشتند.

علیرضا صیاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعضای شورای شهرهای فردیس و مشکین دشت با رأی هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا صلاحیتشان پس از انتخابات رد شده بود که مدتی پس از حضور در ترکیب شورا کنار گذاشته شدند.

وی اظهار داشت: اعلام نتایج انتخابات شورای اسلامی شهرهای فردیس و مشکین دشت از سوی هیات اجرایی صورت گرفت که به دنبال آن تعارضاتی در حوزه نظارت نسبت به نتیجه انتخابات به وجود آمد.

معاون سیاسی انتظامی و اجتماعی فرمانداری فردیس گفت: در نهایت این تعارض ها منتج به حذف سه عضو شورای اسلامی شهر فردیس و سه عضو شورای شهر مشکین دشت استان البرز شد و بر اساس نظر غایی هیات عالی نظارت بر انتخابات از ورود به عرصه شورای شهر منع شدند.

وی افزود: دیوان عدالت اداری دستور موقتی تعلیق حضور اعضای علی البدل و بازگشت برگزیدگان اولیه به ترکیب شورا را در پاسخ به شکایت این ۶ عضو شورای ششم شهرهای فردیس و مشکین دشت صادر کرده است.

معاون سیاسی انتظامی و اجتماعی فرماندار فردیس گفت: در حوزه شهر فردیس مصطفی رشیدی، ابراهیم رنجبر و صابر نالان و در حوزه شهر مشکین دشت، هادی بخشی ، حمید صیادی و فرامرز فرمانی جایگزین اعضای علی البدل شدند.

رییس ستاد انتخابات شهرستان فردیس گفت: به لحاظ حساسیت موضوع و به تشخیص فرماندار فردیس صبح امروز جلسه شورای تامین شهرستان با حضور تمام اعضای شوراهای اسلامی۲ شهر فردیس و مشکین دشت برگزار شد.

صیاد افزود: با نظر اعضای شورای تامین شهرستان اجرای حکم و قانون به عنوان راس همه امور در دستور کار قرار گرفت در فردیس و مشکین دشت مراسم تحلیف این اعضای شوراها انجام شد.

شورای اسلامی شهر ۵۰۰ هزار نفری فردیس ۹ عضو و شهر ۸۰ هزار نفری مشکین دشت هفت عضو شورای شهر دارد.

شهرستان فردیس با حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهرکرج مرکز استان البرز واقع شده است.

  • نویسنده : مانی صیادپور
  • منبع خبر : ایرنا