سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: 58 درصد راههای روستایی استان دارای آسفالت هستند.

منصور نجف‌قلیزاده در بازدید از عملیات آسفالت محورهای روستایی شهرستان نیر عنوان کرد: استان اردبیل ۴ هزار و ۷۵۱ کیلومتر راه روستایی دارد که از این میزان ۲ هزار و ۷۳۶ کیلومتر از آسفالت مناسب برخوردار است.

وی تصریح کرد: در قالب طرح ملی ابرار ۹۹ کیلومتر راه روستایی بهسازی شده و آماده آسفالت است که از این میزان ۳۰ کیلومتر آسفالت شده و مابقی نیز درحال تعیین پیمانکار است.

سرپرست معاونت راه‌های فرعی و روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل اظهارامیدواری کرد با تخصیص به موقع اعتبارات استانی و قیر رایگان ۵۷۰ کیلومتر راه روستایی بالای ۲۰ خانوار و ۱۵۹ کیلومتر از راههای روستایی بالای ۵۰ خانوار استان در سال های آینده آسفالت شود.

نجف‌قلیزاده خاطرنشان کرد: اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان نیر در قالب طرح ملی ابرار ۲۰ هزار مکعب عملیات خاکبرداری و زیر سازی در محور روستایی قوناخ قیران انجام داده و ۳ کیلومتر آسفالت محور یاد شده نیز با تلاش راهداران درحال اجرا است.

  • منبع خبر : ایلنا