آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری گفت: امامان جمعه رابطان صادق و امین میان مردم و مسئولان و زبان گویای مردم در بیان نیازها هستند.

به گزارش آماج خبر، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در نشست با شماری از ائمه جمعه شهرهای استان بوشهر گفت: نماز جمعه میعادگاه، قرارگاه و کانون تولید معارف اسلامی و مدرسه آموزش و بیان بصیرت در مسایل سیاسی و اجتماعی برای جامعه پیرامونی است.

 

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: نماز جمعه یک نعمت الهی است که خداوند به جامعه بشری داده و امام جمعه متکفل هدایت معرفتی در خطبه اول و هدایت بصیرتی در خطبه دوم است که در فضای جامعه به‌عنوان امام جامعه بر اساس اندیشه‌های امام و رهبر انقلاب کوشش می‌کند تا اهداف اسلامی را ارائه کند.

 

او اضافه کرد: حفظ کلیت نظام در تمامی ابعاد، آموزش فرهنگ دینی و بصیریتی، هدایت مسئولان برای برآورده شدن نیازهای جامعه و زبان گویای مردم در عرصه‌های نیاز از مهمترین ارکان نماز جمعه و امامان جمعه است.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: امام جمعه یک رابط صادق از سوی مردم به نظام و رابط بسیار امین از طرف نظام با مردم است و این ارتباط دوسویه مردم و نظام با وجود آن به‌خوبی ارائه می‌شود.

 

در استان بوشهر در ۲۵ شهر نماز جمعه برگزار می‌شود.

 

  • نویسنده : معصومه مذکوری