جلسه بررسی روند تسهیل مبادلات تجارت دریایی با قطر میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در بندر بوشهر برگزار شد.

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در جلسه کمیته امورگمرکی، بندری و حمل ونقل استان در بندر بوشهر گفت: این جلسه با هدف رفع مشکلات تجارت با کشور‌های حوزه خلیج فارس در حوزه گمرکی، بندری و حمل و نقل (دریایی، جاده‌ای و هوایی) و تسهیل صادرات به ویژه با کشور قطر، میزبان جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ انجام شد و شرکت کنندگان هرکدام به بیان مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.

 

محمد شکیبی نسب افزود: کمیته امور گمرکی، بندری و حمل و نقل استان متشکل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، ستاد نظارت گمرکات استان، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، اداره کل فرودگاه‌های استان و همچنین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، شورای هماهنگی بیمه‌های استان، شرکت کشتیرانی هوپاد دریا و تعدادی از شرکت‌های نمایندگی کشتیرانی است.

 

به گفته استاندار بوشهر نزدیک‌ترین بندر در استان بوشهر به قطر بنادر جنوبی استان از جمله بندر دیر است که برای افزایش صادرات از این بندر، تجهیز گمرک آن به دستگاه ایکس‌ری و توسعه زیرساخت‌های بندری مورد توجه قرار گرفته است.

 

محمدی زاده می‌گوید: با توجه به اینکه قطر میزبان رویداد مهم جام جهانی فوتبال است، توسعه صادرات کالا‌های مورد نیاز قطر از استان بوشهر در اولویت قرار دارد و در این راستا همکاری‌های دو جانبه تقویت می‌شود.

 

 

  • نویسنده : معصومه مذکوری