سخنگوی وزارت دفاع روسیه از برنامه محرمانه مطالعاتی آمریکا در اوکراین در خصوص انتقال بیماری‌ها به انسان از طریق خفاش‌ها پرده برداشت.

به گزارش آماج خبر به نقل از شبکه روسیا الیوم، ژنرال «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه فاش کرد، برنامه محرمانه آمریکا در اوکراین از چند سال پیش در زمینه مطالعه و تحقیق برای انتقال ویروس‌ها و بیماری‌ها به انسان از طریق خفاش‌ها در حال اجرا است.

 

ایگور کوناشنکوف در بیانیه صبح امروز وزارت دفاع روسیه درباره آخرین تحولات مربوط به عملیات نظامی ویژه این کشور در اوکراین گفت: این وزارتخانه اسناد جدیدی را در مورد توسعه آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در اوکراین ارایه خواهد کرد.

 

آمریکا چندین سال است که یک برنامه سری و محرمانه را به صورت منظم در آزمایشگاهی در شهر خارکیف اوکراین اجرا و در این آزمایشگاه در مورد انتقال بیماری‌ها به انسان از طریق خفاش‌ها مطالعه می‌کند.

 

ایگور کوناشنکوف افزود: وزارت دفاع این وزارتخانه درصدد است تا اسنادی درباره صادرات مقدار زیادی از بیومواد انسانی از اوکراین به انگلیس و دیگر کشور‌های اروپایی عرضه کند در حالیکه این اسناد و مدارک از کارمندان اوکراینی که در آن آزمایشگاه‌ها کار می‌کردند به دست آمده است.

 

سخنگوی وزارت دفاع روسیه افزود: سازمان دامپزشکی خارکیف در حال مطالعه شرایطی است که در سایه آن انتقال آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، ممکن است غیرقابل کنترل شود و منجر به بروز خطرات برای سلامت و ایمنی مواد غذایی شود که این امر به عنوان بخشی از برنامه آمریکا در اوکراین است.

 

 

  • نویسنده : نرگس حیدری