مسئول گروه جهادی رشد از برگزاری نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم و سبک زندگی فاطمی با عنوان «بصریت فاطمی» در آستان مقدس امامزاده سیدمعصوم (ع) قم از دوم دی‌ماه خبر داد و گفت: از 15 آذرماه 150 نفر به صورت خودجوش برای برپایی این نمایشگاه درحال تلاش هستند.

به گزارش خبرگزاری آماج خبر؛ حجت الاسلام حسنعلی خوئینی در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: امسال نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم و سبک زندگی اسلامی با عنوان «بصیرت فاطمی» در آستان مقدس امامزاده سید معصوم (ع) همزمان با دهه بصیرت از دوم دی‌ماه برپا می‌شود.

 

وی با اشاره به فعالیت‌های مستمر گروه جهادی رشد در استان قم، بیان کرد: ده سال است که توسط این گروه جهادی نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم در نقاط مختلف محلات محروم استان همزمان با ایام فاطمیه برپا می‌شود و امسال نیز از ۱۵ آذرماه با کمک ۱۵۰ نفر از عموم مردم و جوانان و دانش آموزان عملیات اجرایی ساخت این نمایشگاه آغاز شده است.

 

 

مسئول گروه جهادی رشد قم با بیان اینکه عملیات اجرایی و ساخت‌و ساز نمایشگاه روبه پایان است، گفت: حضور و همراهی مردم در برپایی و راه‌اندازی این نمایشگاه قابل تقدیر و بی‌نظیر است چراکه شخص کوره دار در اولین فرصت ممکن آجر را مصالح فروش گچ را تهیه می‌کند، بنا کار ساختش را عهده‌دار می‌شود و دیگر جوانان و دانش آموزان با کمک همدیگر و کاملا به صورت جهادی صفر تا صد کار را انجام می‌دهند.

 

وی با اشاره به اینکه وجه تمایز این نمایشگاه به شکل و شمایل و ساخت ظرافت‌های هنری آن نیست، تصریح کرد: یکی از وجوه تمایز نمایشگاه برپایی هرساله آن در نقاط مختلف محلات محروم استان قم است که جابه‌جایی نمایشگاه کار بسیار دشواری می‌باشد.

 

 

«خوئینی» راه شهدا را در امتداد حرکت حضرت زهرا (س) دانست و افزود: دیگر وجه تمایز این نمایشگاه، وجود نقطه اشتراک میان سیره زندگانی شهدا و سبک زندگی حضرت زهرا (س) است و سال گذشته این نمایشگاه با موضوع سردار شهید سلیمانی دنبال شد.

 

وی با تاکید بر اینکه هر صنفی از مردم جهادگرانه و عاشقانه گوشه ای از کار برپایی این نمایشگاه را به عهده گرفته اند، خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ دانش آموز و نوجوان بسیجی با عشق و علاقه به حضرت زهرا (س) و کاملا خودجوش در برپایی و راه‌اندازی نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم فعالیت می‌کنند که حقیقتا حرکتی بسیار زیبا و دلگرم کننده برای سایر جهادگران است.

 

 

مسئول گروه جهادی رشد قم، در پایان اظهار کرد: این نمایشگاه یک بخش خلاقانه با عنوان «نمایش سایه» دارد که در اوج هنر به نمایش دفاع حضرت زهرا (س) از مقام ولایت و مظلومیت حضرت می‌پردازد.

 

وی افزود: این نمایشگاه از دوم دی‌ماه تا شام شهادت حضرت فاطمه (س) هرشب بلافاصله بعد از نماز مغرب و عشا در آستان مقدس امامزاده سید معصوم (ع) واقع در نیروگاه، میدان نبوت میزبان بازدیدکنندگان است.

 

 

  • نویسنده : رقیه کدخدازاده
  • منبع خبر : فارس قم