فرودگاه جزیره راهبردی تنب بزرگ با قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای مسافری افتتاح شد.

روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مراسم افتتاح فرودگاه جزیره استراتژیک تنب بزرگ ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای بسیار فرماندهان و مجموعه نیروی دریایی سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح در پذیرش مسئولیت، افتتاح فرودگاه استراتژیک تنب بزرگ و اختصاص فرودگاه به پرواز هواپیماهای مسافربری، ابزار امیدواری کرد: نتیجه عملی این اقدام برای مردم عزیز، رزمندگان و خانواده های آنها مثمر ثمر باشد و به کوری چشم دشمنان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، مملکت امام زمان، صاحب هواپیما و صاحب سبک باشند و در یک جزیره کاملا ایرانی و به نام امیرالمومنین (ع) فعالیت های خود را آغاز کنند.

 

کاپیتان محمدی بخش با اشاره به توطئه های دشمنان برای جلوگیری از عملیاتی شدن فرودگاه و فداکاری های دست اندرکاران برای افتتاح فرودگاه استراتژیک تنب بزرگ افزود: امروز بالاترین تراز استاندارد و توان عملیاتی درون نظام جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته که این هواپیما می تواند در این باند تاکتیکی نشست و برخاست کند.

 

وی ضمن تقدیر از زحمات تمامی دست اندرکاران اعم از مقامات کشوری و لشکری، گفت: افتخار داریم گواهینامه عملیاتی فرودگاه تنب بزرگ را در قالب سازمان هواپیمایی کشوری تقدیم شما کنیم و با افتخار اعلام کنیم که فرودگاه تنب بزرگ قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای مسافری را دارد و دارای گواهینامه معتبر از سازمان هواپیمایی کشوری است.

 

کاپیتان محمدی بخش در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد با توان بالای عملیاتی که در همه مجموعه های دست اندرکار وجود دارد، ضمن رفع کاستی های موجود، پروازهای فرودگاه شبانه روزی انجام شده و برای آسایش و رفاه مردم خدمت رسانی صورت گیرد.

 

فرودگاه جزیره راهبردی تنب بزرگ با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، مدیران فرودگاهی و مقامات کشوری و لشکری افتتاح شد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری فرودگاه جزیره استراتژیک تنب بزرگ یاد و خاطره شهدای انقلاب، خصوصا شهدای مدافع حرم، مدافع سلامت و شهدای سرافراز نیروی دریایی سپاه و تبریک ایام الله دهه فجر، ایام ماه مبارک رجب، خجسته میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر را گرامی داشت و گفت: فکر می کنم خداوند متعال بهترین ایام و بهترین زمان را انتخاب کرد که بعد از سال‌ها تلاش، کوشش و فداکاری، امروز به دست با کفایت رزمندگان اسلام و محبان امیرالمومنین(علیه السلام) در شب میلاد ایشان، این فعالیت و این ماموریت الحمدالله به انجام رسید، شروع شد و ان شاالله استمرار داشته باشد.

 

لازم به ذکر است؛ این فرودگاه متعلق به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و با طول باند ۲۱۵۰ متر آماده پذیرش هواپیماهای تا رده امبرایر۱۴۵ است.

 

گفتنی است؛ مجوز استفاده هواپیماهای غیرنظامی از این فرودگاه پس از انجام ممیزی های مربوطه و احصا استانداردها توسط ریاست سازمان صادر و بهره برداری رسمی می شود.

این فرودگاه در فاصله۸۰ مایلی از فرودگاه بندرعباس در دهانه تنگه هرمز قرار دارد و مجوز پرواز هواپیماهای غیرنظامی از فرودگاه تنب بزرگ در راستای خدمات رسانی به خانواده های مستقر در این جزیره صادر شده است.

  • نویسنده : نرگس حیدری