استاندار اردبیل بر جلوگیری از عادی شدن کرونا در بین مردم از طریق فرهنگ سازی و آگاهی بخشی تاکید کرد.

اکبر بهنام جو در جلسه ستاد کنترل بیماری کرونا در مشگین شهر اظهار کرد: رسانه‌ها و فضای مجازی بهترین ظرفیت برای فرهنگ‌سازی جهت جلوگیری از عادی شدن کرونا و انجام روش‌های پیشگیری است.

وی توجه به فرهنگ‌سازی و تقویت این بخش با همکاری فعالان رسانه ای، فضای مجازی و هنرمندان را مورد تاکید قرار داد و افزود: آموزش چهره به چهره با استفاده از ظرفیت نیروهای مختلف اجتماعی، نهادها، سپاه و بسیج و امام جماعت مساجد باید انجام و بحث آگاه سازی محله محور شود.

استاندار اردبیل شناسایی گروه‌های پرخطر و در معرض ابتلا را از دیگر اقدامات ضروری در این خصوص دانست و گفت: این گروه‌ها از جمله سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای از جمله سرمایه‌های انسانی ما هستند که باید همه آحاد جامعه را نسبت به این موضوع حساس کنیم.

وی با اشاره به سیر صعودی کرونا در استان اذعان داشت: مردم نسبت به موضوعات سلامت و بهداشت حساس هستند و از اقدامات تبلیغی و فرهنگی در راستای کنترل این بیماری استقبال می‌کنند.

استاندار اردبیل در ادامه با اشاره به حساسیت کنترل بیماری کرونا و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص استقرار قرارگاه مقابله با کرونا از سوی دولت، افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در این خصوص وظیفه همه نهادها، گروه‌ها و سازمان‌ها، ورود به بحث مقابله و فرهنگ‌سازی جهت کنترل بیماری کرونا بوده و در این راستا باید به صورت عملیاتی وارد شویم.

وی تصریح کرد: رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برای فعالان دستگاه‌های دولتی و نظارتی ضروری بوده و با هرگونه کوتاهی در این خصوص برخورد می‌شود.

دیدار با وزیر بهداشت در جهت تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان مشگین شهر

بهنام جو در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام گرفته در راستای تجهیز بیمارستان مشگین شهر اشاره کرد و افزود: در راستای تامین دستگاه‌های مورد نیاز این بیمارستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با وزیر بهداشت دیدار کرده و موضوع در حال بررسی است.

کمبود ماسک در استان اردبیل نداریم/ همکاری خیرین در جهت تامین ماسک مورد نیاز اقشار کم برخوردار

استاندار اردبیل اظهار داشت: در خصوص ماسک هیچ کمبودی در استان وجود ندارد و تنها مشکل عدم تمکن مالی برخی اقشار کم برخوردار است که باید با همکاری خیرین و نهادها این مشکل نیز برطرف شود.

فرهنگ‌سازی صحیح در جهت مقابله با کرونا

محمود عباس زاده، نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بزرگترین تهدید، به صفر رسیدن نگرانی مردم از خطر کروناست که برای این منظور باید اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی شود.

وضعیت کرونایی شهرستان مشگین شهر بحرانی است

اکبر صمدی، فرماندار مشکین شهر نیز گفت: با وجود انجام اقدامات جدی در پیشگیری از بیماری کرونا، وضعیت در این شهرستان بحرانی و سیاه است و در این خصوص محدودیت‌های جدید تردد اعمال شده و اصناف متخلف پلمب شده‌اند و اکیپ‌های بازرسی مدام در حال گشت و بررسی هستند.

وی افزود: ۱۶۶ پایگاه مقاومت بسیج به پایگاه سلامت تبدیل شده و در حال توجیه و آگاه سازی مردم هستند.

  • منبع خبر : فارس