موزه مردم‌شناسی کرناسیون شهرستان دزفول بعد از ۲ سال تعطیلی به علت کرونا و با توجه به وضعیت آبی دزفول بار دیگر بازگشایی شد.   عباس چراغ‌چشم سرپرست اداره میراث ‌فرهنگی دزفول گفت: موزه مردم شناسی کُرناسیون در مراسمی با نمایش مجموعه آثار اهدایی جدید مردم فرهنگ‌دوست دزفول به موزه به صورت رسمی و […]

 

موزه مردم‌شناسی کرناسیون شهرستان دزفول بعد از ۲ سال تعطیلی به علت کرونا و با توجه به وضعیت آبی دزفول بار دیگر بازگشایی شد.

 

عباس چراغ‌چشم سرپرست اداره میراث ‌فرهنگی دزفول گفت:

موزه مردم شناسی کُرناسیون در مراسمی با نمایش مجموعه آثار اهدایی جدید مردم فرهنگ‌دوست دزفول به موزه به صورت رسمی و با حضور مردم، مسئولان و رسانه‌ها بار دیگر گشایش یافت.

 

او افزود: در آغاز این مراسم هنرمندان با شاهنامه‌خوانی، متل‌خوانی و دیگر نمایش‌ها فعالیت موزه را به صورت رسمی آغاز کردند.

 

چراغ‌چشم گفت: این موزه علاوه بر به تصویر کشیدن گوشه‌ای از فرهنگ گذشته مردم دزفول و اشیای قدیمی، شامل بخش‌هایی همچون ادبستان، عرضه محصولات صنایع‌ دستی دزفول، آتلیه عکاسی به‌ مناسبت شب یلدا و محصولات یلدایی خاص این شب است.

 

بنابر اعلام اداره میراث فرهنگی دزفول، ساعات بازدید شهروندان و گردشگران از این موزه همه ‌روزه حتی روزهای تعطیل صبح از ساعت ۹ تا ۱۳ و عصر از ساعت ۱۶ تا ۲۱ است.

  • نویسنده : نرگس راستگو