مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل گفت: میزان آسیب‌های اجتماعی در کشور ما زیبنده و متناسب با نظام اسلامی نیست.

حمد سیمزاری عصر سه شنبه در جلسه انعقاد تفاهم نامه چهارجانبه کنترل آسیب‌های اجتماعی در اردبیل که با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، معاون اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) و نماینده نیروی انتظامی استان اردبیل برگزار شد اظهار کرد: آسیب‌های اجتماعی اصلی ترین چالش پیش روی جوامع در حال توسعه است که میزان آسیب‌های اجتماعی موجود در کشور ما هیچ تناسبی با نظام اسلامی و آموزه‌های دین مبین اسلام ندارد و زیبنده این نظام نیست.

وی با بیان اینکه میزان خشونت، طلاق و دیگر آسیب‌های اجتماعی در تناقض با ارزش و آرمان‌های جامعه اسلامی است افزود: امروز نیازمند کنترل و کاهش عواقب و آثار این معضلات اجتماعی در جامعه هستیم که این جز با همراهی تمام دستگاه‌های متولی، مردم و رسانه‌های میسر نخواهد بود.

مدیرکل امور اجتماعی و شوراهای استانداری اردبیل به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز عرصه اقدامات جهادی است و بیانیه گام دوم انقلاب نیز به مثابه حکم جهاد و فتوا برای اصلاح جامعه است، سربلندی در ۸ سال دفاع مقدس و پس از آن مقابله با جنگ نرم در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری ثابت کرد که نصرت و پیروزی از آن ملتی است که همواره در کنار یکدیگر و در تعامل با هم هستند.

بررسی سالانه نزدیک به ۱۸ میلیون پرونده قضائی در کشور

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در این جلسه با اشاره به بررسی سالانه نزدیک به ۱۸ میلیون پرونده در کشور گفت: این آمار زیبنده کشوری که می‌خواهد الگویی برای جهان اسلام باشد نیست و حرکت به سمت کنترل و پیشگیری از وقوع جرم ضرورتی است که در باید کشور اجرا شود.

سبحان‌علی فروزنده تعامل و همکاری دستگاه‌ها و استفاده از توانمندی و ظرفیت آنان را در نیل به اهداف مؤثر در این تفاهم نامه دانست گفت: آسیب‌های اجتماعی در جامعه نهاد خانواده‌ها را از هم می پاشد و وقتی خانواده‌ها با یکی از آسیب‌های اجتماعی مواجه شدند دیگر آسیب‌ها نیز گریبانگیر خانواده می‌شود.

در ادامه این جلسه معاون اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) با اشاره به مفاد این تفاهم نامه، همکاری و تعامل برای کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر، کاهش آمار طلاق، جریان سازی برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، رعایت سبک زندگی اسلامی را یادآور شد.

صالح زارعی همچنین اصلاح محلات آسیب پذیر، همکاری با سازمان‌های مردم نهاد و نقش پر رنگ سمن‌ها در اجرای برنامه‌های اجتماعی و عملیاتی کردن پژوهش‌ها برای کاهش دغدغه‌های اجتماعی را از مهمترین عناوین این تفاهم نامه نام برد.

نماینده نیروی انتظامی استان نیز از آمادگی کامل و هم جانبه این نهاد برای همکاری هرچه بیشتر در کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی خبر داد.

  • منبع خبر : مهر