نخستین همایش بزرگ بسیجیان شهر مشکین دشت با حضور سردار صالح سوهانی فرمانده اسبق سپاه ولی امر و جمعی از مسئولین شهرستان فردیس و شهر مشکین دشت در سالن همایش اکومال مشکین دشت،امروز صبح برگزار شد.

نخستین همایش بزرگ بسیجیان شهر مشکین دشت با حضور سردار صالح سوهانی فرمانده اسبق سپاه ولی امر و جمعی از مسئولین شهرستان فردیس و شهر مشکین دشت و خانواده های معظم شهدا در سالن همایش اکومال مشکین دشت،امروز صبح برگزار شد.

سرهنگ احسان علیزاده فرمانده ناحیه امام رضا شهرستان فردیس در ابتدا ضمن عرض تبریک هفته بسیج به بسیجیان سلحشور اظهار کرد:

تشکیل دهنده ی بسیج حضرت امام خمینی (ره) ، انسان الهی بود که در ذهن او غیر از رضایت خدا، ذهنیت دیگری خطور نمیکرد؛ بر این اساس بنیان بسیج طیب و طاهر است.

وی افزود:
بسیج زاده‌ی مشکلات و سختی ها میباشد. همان طور که شاهد هستید نیروهای مخلص و با خدای بسیجی در هر شرایط سختی پای کار بوده اند و این مردمی بودن این نهاد را نشان میدهد.

وی در آخر گفت:
حضرت امام خمینی (ره) زمانی که انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پیروز می شود میفرمایند: بسیج صد در صد فرهنگی و صد در صد نظامی میباشد و همچنین امام (ره) میگویند؛ بسیج پاره ی تن مردم است.

آرزوی قلبی بنده این است که بسیجی بمانیم و آخر و عاقبت ما و این نظام ختم بخیر شود.

سردار صالح سوهانی فرمانده اسبق سپاه ولی امر نیز ضمن تبریک ایام الله بسیج و تعریف مطلبی آموزنده و زیبا گفت:

شما جوانان عزیز حتما باید مطالعه داشته باشید و نسبت به مکتب ولایت فقیه اطلاعات کافی و موجهی داشته باشید و بدانید به چه علت شیعه هستید!

فرمانده اسبق سپاه ولی امر خطاب به جوانان بسیجی افزود:
امروزه در همه ی بخش ها چه نظامی و چه غیر نظامی عیب و ایراداتی یافت میشود، ولی شما عزیزان باید وجه خوب آن را دیده و آن ها را الگوی خود قرار دهید.

وی ادامه داد:
به گفته ی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) بسیج سه ویژگی دارد؛ ویژگی اول این نهاد بی نظیر بودن آن است یعنی در جهان همانند این نیرو وجود ندارد، بسیج بزرگترین شبکه اجتماعی، فرهنگی و نظامی در جهان است. ویژگی دوم این نهاد وارداتی نبودن آن است، این حرف بدین معناست که نیروی بسیج سعی میکند به هیچ گاه وابسته نباشد و همواره در تلاش است که به دستاورد های جدید و بزرگی در زمینه های مختلف برسد.
سوم ویژگی بسیج ، منشاء اعتقاداتی آن کاملا الهی است و میتوان این نکته مهم را در قرآن یافت.

سردار صالح سوهانی در آخر با اشاره به سخن امام (ره)؛ بسیج لشگر مخلص خداست افزود:امروزه افتخار همه اقشار جامعه این است که بسیجی باشند و دلیل آن این میباشد که باعث افتخار آنهاست که فرمانده ی این نیروفردی پاک و صالح چون امام خامنه ای (مدظله العالی) است.

 

در پایان مراسم از فرماندهان اسبق حوزه ۳۲۱ شهید باهنر،فرمانده کنونی حوزه، فرماندهان پایگاه های بسیج حوزه ۳۲۱ شهید باهنر و بسیجیان نمونه شهر مشکین دشت با اهدای لوح و هدایایی ارزنده تجلیل به عمل آمد.

  • نویسنده : مانی صیادپور