سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مجوز ۳۵۰ کسب و کار خانگی در همان لحظه‌ای که اطلاعات ثبت شود به صورت آنی و مجوز ۱۷۲ کسب و کار خانگی نیز ۳ روزه صادر می‌شود.

به گزارش آماج خبر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمود کریمی بیرانوند» در گفتگو با شبکه خبر اظهار کرد: پیش از این صدور اغلب مجوز‌ها در سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزشگاه‌های آزاد بالغ بر ۸ ماه طول می‌کشید، اما اکنون فرآیند صدور مجوز به صورت سامانه‌ای فقط ۳ روز طول می‌کشد؛ اگر در این ۳ روز کارشناس سازمان فنی و حرفه‌ای در مورد صدور مجوز نظر نداده باشد، سیستم به صورت خودکار مجوز را صادر می‌کند.

سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال افزود: اخیراً فاز دوم این طرح را در معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال شروع کردیم و سامانه‌ای برای بیش از ۵۰۰ کسب و کار خانگی با زیربخش‌های مربوطه طراحی شد؛ در این راستا مجوز ۳۵۰ بخش، همان لحظه‌ای که اطلاعات ثبت شود به صورت آنی صادر می‌گردد و متقاضی می‌تواند کسب و کار را شروع کند. ۱۷۲ مجوز نیز به صورت ۳ روزه صادر می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: یک ستاد ویژه در وزارت مردم مخصوص تسهیل و غیرحضوری کردن صدور مجوز‌های کسب و کار در همه معاونت‌ها و سازمان‌های ذیربط تشکیل شده است.

 

  • نویسنده : نرگس حیدری