معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به اینکه دغدغه‌ای که همه را نگران کرده رشد جمعیت است، گفت: ممکن است اگر به این مهم دیر عمل کنیم به یک معضل جدی تمدنی تبدیل ‌شود.

عباس شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ضمن اشاره به بر دسترسی عادلانه مردم به امکانات و خدمات سلامت اظهار کرد: باید با اراده قوی و نگاه تحولی مد نظر دولت سیزدهم و مدیریت جهادی تحول جدی در عرصه خدمت‌رسانی اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه مراجعان به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان باید
رنجی به جز رنج درمان نداشته باشند، گفت: هر نهادی برای ایجاد تحولات و ایجاد انگیزه نیاز به انتخاب شعارهای محوری و کلان دارد و نظام سلامت با توجه به اهداف دولت سیزدهم شعار «عدالت و تعالی نظام سلامت» را انتخاب کرده است.

شیراوژن با بیان اینکه خدمت‌رسانی به مناطق محروم را باید با یک برنامه‌ریزی مدون و عملیاتی محقق کرد، ادامه داد: مردم باید دانشگاه، بیمارستان و شبکه بهداشت درمان را ملجأ خود بدانند اما نکته مهم این است که مجموعه باید به رفتار، گفتار و پوشش خود اهمیت بدهد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به اینکه دغدغه‌ای که همه را نگران کرده رشد جمعیت است، خاطرنشان کرد: ممکن است اگر به این مهم دیر عمل کنیم به یک معضل جدی تمدنی تبدیل ‌شود.

  • نویسنده : فاطمه کریمیان
  • منبع خبر : فارس