مردم توان تحمل فشار اقتصادی بیشتر را ندارند.

محمدصالح جوکار پیش از ظهر امروز در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد که با حضور فرمانده قرارگاه میدانی ستاد ملی کرونا برگزار شد، اظهار داشت: مردم در این دو سال فشار‌های اقتصادی بسیار زیادی را متحمل شدند و برخی از کسب و کار‌ها واقعا به تعطیلی کامل کشیده شد.

وی افزود: مردم دیگر تحمل سختی و فشار اقتصادی بیشتر را ندارند به همین دلیل در بحث پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

جوکار با اشاره به از رونق افتادن بسیاری از کسب و کار‌ها گفت: صنعت گردشگری یکی از عرصه‌های بسیار خوب برای ایجاد اشتغال در استان یزد بوده که این حوزه هم با مشکلات بسیار جدی و بالایی روبروست.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جبران این خسارت‌ها به صورت کامل انجام نشده، تصریح کرد: این بیماری قرار نیست به این راحتی از جامعه رخت بسته و تمام شود و هر دفعه با نوع جدیدی مشاهده می‌شود به همین دلیل در حوزه سلامت باید تدبیری شود که بتوانیم کنترل بیماری را انجام دهیم.

وی ادامه داد: کرونا به هیچ عنوان همانند بیماری‌هایی از جمله فلج اطفال نیست که بتوانیم آن را ریشه‌کن کنیم. ما باید زمینه‌ای فراهم کنیم که با کنترل بیماری بتوانیم امور آموزشی و اقتصادی خود را پیش ببریم.

جوکار با ابراز تاسف از تعطیلی روند آموزشی کشور خاطرنشان ساخت: تعطیلی آموزش‌ها در سال‌های آینده خسارت‌های خود را نشان می‌دهد و آن زمان واقعا جبران این موضوع امکان‌پذیر نیست.

نماینده یزد و اشکذر، واکسیناسیون در این سطح بالا را یکی از اقدامات بسیار ارزشمند دولت سیزدهم دانست و گفت: در شرایط تحریم، کار بسیار سختی در تامین ارز وجود داشت که به حمدالله این اقدام با تلاش دولت صورت گرفت و واکسن در حجم بسیار بالایی تامین شد.

وی افزود: متاسفانه برخی از اقشار مردم همچنان نسبت به دریافت واکسن اقدام نکرده‌اند و این خطرناک‌ترین موضوعی است که می‌تواند در جامعه داشته باشیم. ما باید معنای ولایت را اینجا تفسیر کنیم و با الگو قرار دادن مقام معظم رهبری، به سرعت برای دریافت واکسن اقدام کنیم.

  • نویسنده : یگانه میرجلیلی
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما یزد