مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان عصر پنج شنبه در مراسم بهر برداری و کلنگ زنی ۶ پروژه این اداره به مناسبت دهه فجر که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: امروز پروژه‌های بهسازی و روکش آسفالت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی به طول ۲۲۸ کیلومتر، احداث راه روستایی به طول ۵۷ کیلومتر و تهیه و نصب نیوجرسی به طول ۱۵.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۳۲۵ میلیارد ریال افتتاح شد.

غلامعباس بهرامی نیا افزود: کلنگ پروژه‌های ۳۰ کیلومتر آسفالت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی، ۲۳۹ کیلومتر احداث راه روستایی و ۱۰.۵ کیلومتر احداث روشنایی با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۴۵۸ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

 

وی با بیان اینکه عمده پروژه‌های آماده کلنگ زنی در حوزه راه روستایی هستند، بیان کرد: احداث ۴۵۰ کیلومتر راه روستایی تا سال آینده از مهم‌ترین پروژه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به بهره برداری مجتمع خدماتی – رفاهی بین راهی در ۲۰ کیلومتری محور اهواز به ماهشهر با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال گفت: استان خوزستان با بهره مند شدن از ۵۲ مجتمع خدماتی – رفاهی بین راهی، رتبه برتر در تعداد مجتمع‌های خدماتی رفاهی در سطح کشور است.

 

بهرامی نیا گفت: ۲۷ مجتمع خدماتی – رفاهی بین راهی در استان در حال ساخت هستند که ۹ مجتمع آن نیز پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد دارند و تا نیمه نخست سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

 

۱۱ پروژه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اعتباری بالغ بر ۸ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای ۸۷۰ نفر به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایانه مرزی بین‌المللی شلمچه به بهره برداری در رسیدند.

  • نویسنده : ابوالفضل کاویانپور
  • منبع خبر : خوزستان خبر