مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت:به منظور ارتقای ایمنی واحدهای تولیدی و صنعتی ایستگاه‌های آتش‌نشانی در شهرک‌های صنعتی اردبیل احداث می‌شود.

محمد اهلی روز سه‌شنبه در بازدید از ایستگاه آتش‌نشانی شهرک صنعتی اردبیل افزود: تاکنون چهار ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک‌های صنعتی استان احداث و به بهره‌برداری رسیده است و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری، این تعداد به ۶ ایستگاه افزایش یابد.

وی ادامه داد: ایمن‌سازی واحدهای صنعتی به منظور کاهش حوادث امری ضروری است و بدین منظور در سال‌های اخیر تعداد شیرهای هیدرانت آتش‌نشانی در شهرک‌های صنعتی به ۱۶۰ شیر افزایش یافته تا در مواقع ضروری و حوادث از آنها استفاده شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل افزود: افزایش شیرهای هیدرانت آتش‌نشانی شهرک‌های صنعتی استان در مقایسه با آمار کشوری از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

اهلی احداث ایستگاه‌های آتش نشانی در شهرک‌های صنعتی را از اقدامات موثر برای حفظ اموال واحدهای صنعتی در مواقع بروز حوادث برشمرد و گفت: شهرک‌های صنعتی مجموعه‌ای از سرمایه‌های ملی است که حفظ و صیانت از این اموال عمومی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

وی با بیان اینکه ارتقای سطح ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی شهرک‌ها و نواحی صنعتی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال‌های اخیر بوده است، افزود: تحقق مباحث مربوط به حوزه‌های ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی موجب جذب سرمایه‌گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و در نهایت توسعه پایدار می‌شود.

اهلی بیان کرد: از جمله اقدامات انجام شده در جهت افزایش سطح ایمنی در شهرک‌های صنعتی برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه واحدهای صنعتی با محوریت افزایش سطح ایمنی واحدهای تولیدی است.

وی اظهارداشت: هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی، تقویت و توانمندسازی واحدهای تولیدی و آشنایی مدیران واحدهای صنعتی با مسائل روز ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی بوده که این دوره‌های آموزشی به‌صورت کاملا رایگان و مدون و طبق برنامه‌ریزی‌های سالیانه از سوی این شرکت انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل افزود: یکی دیگر از اقدامات انجام شده در شهرک‌های صنعتی شناسایی کانون‌های پرخطر، جلوگیری از خطرات و خسارات محتمل، توجه جدی به اقدامات پیشگیرانه و تهیه شناسنامه و توصیه‌نامه به واحدهای صنعتی پرخطر است.

استان اردبیل دارای ۲۱ شهرک و نواحی صنعتی است.

  • منبع خبر : ایرنا