مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: بندر بوشهر در ۹ ماه امسال با طراحی و بکارگیری ۶ سامانه الکترونیک گامی بلند برای معرفی به عنوان نخستین بندر الکترونیک و هوشمند کشور برداشته است.

سیاوش ارجمندزاده افزود: سامانه مدیریت تخلیه و بارگیری از دستاورد‌های مهم نه ماه گذشته اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در راستای ایجاد بندر هوشمند است که جلوگیری از فعالیت شرکت‌های تعلیق شده، ساماندهی نیرو‌های کار شرکت‌های تخلیه و بارگیری، ثبت تخلفات شرکت‌های تخلیه و بارگیری و داشبورد وضعیت حضور شرکت‌های تخلیه و بارگیری در اسکله از قابلیت‌های مهم این سامانه است.

 

وی بیان کرد: یکی دیگر از سامانه‌های تولید شده، سامانه بانک قوانین و مقررات است که قابلیت‌های این سامانه شامل درج و نگهداری آرشیو الکترونیکی کلیه قوانین و مقررات، امکان افزودن پیوست به قانون، قابلیت جستجوی پیشرفته، تفکیک بانک‌قوانین بر اساس ادارات مختلف و امکان درج قوانین اشتراکی برای کلیه ادارات است.

 

ارجمندزاده ادامه داد: توسعه و تکامل سامانه مدیریت تردد کامیون از دیگر اقدامات انجام شده است که در این اقدام تکامل سامانه به میزان ۵۰ درصد، افزایش سرویس‌های بیرونی- درونی و همچنین افزایش فرایند‌های تحت پوشش بخوبی محقق شده است.

 

وی عنوان کرد: همچنین با راه اندازی سامانه مدیریت و ساماندهی لنج‌ها امکان ثبت و مدیریت کلیه اطلاعات لنج ها، فراهم شده است.

 

ارجمندزاده افزود: با راه‌اندازی سامانه احراز هویت خدمات بندری امکان نگهداری کلیه اسناد هویتی معتبر، امکان رهگیری وضعیت هویتی اشخاص نیازمند خدمات بندری و تفکیک اسناد هویتی به سه دسته معرفی نامه وکالتنامه و توقیف محقق شده است.

 

وی گفت: از دیگر زیرسامانه‌های تولیدی می‌توان به توسعه خدمات الکترونیک سامانه احراز هویت خدمات بندری (با قابلیت حذف مراجعات حضوری صاحبان کالا و نمایندگان آنها) و توسعه بخش غیر کانتینری و خدمات دریایی در سامانه احراز هویت اشاره کرد.

  • نویسنده : نرگس حیدری