معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از دریافت کتاب توسط 15 میلیون و 21 هزار دانش‌آموز در سراسر کشور خبر داد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از دریافت کتاب توسط ۱۵ میلیون و ۲۱ هزار دانش‌آموز در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، محمد علوی‌تبار اظهار داشت: از یکم مهر تا ۲۳ آبان ماه حدود ۷۰۰ هزار دانش‌آموز جدید در سامانه سیدا ثبت‌نام کرده‌ و متعاقب آن ثبت سفارش خود را در سامانه ثبت مواد و رسانه‌های آموزشی انجام داده‌اند و کتاب درسی به دستشان رسیده است؛ در حال حاضر مجموعاً ۱۵ میلیون و ۲۱ هزار دانش‌آموز کتاب درسی خود را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: دانش‌آموزانی که به هر دلیلی تاکنون نتوانسته‌اند ثبت سفارش انجام دهند، کتاب به روش‌های دیگر به دستشان خواهد رسید. اگر این دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد باشند، متناسب با اطلاعات کمیته امداد براساس کد ملی دانش‌آموزان، موارد احصا شده و کتاب به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

علوی‌تبار ادامه داد: این عملیات با توجه به ارتباط اطلاعاتی بین سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) انجام می‌شود؛ سایر موارد همچون افرادی که ترک تحصیل کرده‌اند از حوزه کاری سازمان خارج هستند و دسترسی به اطلاعات آنها در اختیار این سازمان نیست.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: سامانه فروش تک جلدی کتاب‌های درسی تا ۱۵ اسفند ماه فعال می‌باشد و کتاب‌های درخواستی از طریق پست جمهوری اسلامی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت؛ تاکنون ۳۳ هزار و ۹۰۰ بسته پستی حاوی کتاب‌های درسی برای ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه ارسال شده است

  • نویسنده : مبینا سبزه علی
  • منبع خبر : پانا