استاندار گلستان در پی رحلت جانگداز عالم مجاهد و فرزانه حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی سه روز عزای عمومی در این استان اعلام کرد.

به گزارش آماج خبر به نقل از ایسنا، دکتر علی محمد زنگانه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به رحلت جانسوز مرجع بزرگ تقلید جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی، اظهار کرد: فقدان این شخصیت وارسته و مجاهد برای دنیای اسلام به ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جهان تشیع ضایعه ای بزرگ و بس جانسوز است.

وی با بیان اینکه ایشان اسطوره اخلاق و افتخاری بزرگ برای استان گلستان بود، افزود: این مصیبت بزرگ هیچ گاه جبران نخواهد شد زیرا این شخصیت فرزانه و ربانی یکی از ستونهای فقاهت در دنیای تشیع به شمار می رفت.

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه در پی رحلت ایشان از امروز سه روز عزای عمومی در سطح استان گلستان اعلام می شود، خاطرنشان کرد: برنامه های ویزه ای برای بزرگداشت مقام ایشان در سطح کشور همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

زنگانه با بیان اینکه طبق وصیت نامه خود ایشان پیکر مطهرشان پس از تشییع در شهر گرگان به قم منتقل خواهد شد، اضافه کرد: بر اساس این وصیت نامه پیکر حضرت آیت الله علوی گرگانی در جوار مرقد مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده خواهد شد.

  • نویسنده : رقیه کدخدازاده