باتوجه به دعوت رسمی فدراسیون کشتی آمریکا برای انجام دیدار تیم به تیم بین تیم‌های کشتی آزاد ایران و آمریکا، اعضای تیم ملی کشتی آزاد برای پیگیری اخذ روادید هم اکنون در کشور امارات حضور دارند.

پس از دعوت رسمی «بوریس بومگارتنر» رییس فدراسیون کشتی آمریکا از فدراسیون کشتی ایران برای برگزاری یک دیدار تیم به تیم در این کشور، سایت فدراسیون کشتی آمریکا زمان برگزاری این رقابت‌ها اعلام کرد.

ایران یکی از قدرت‌های سنتی کشتی آزاد است که دارای قهرمانان متعدد جهانی و المپیکی است. رقابت دوستانه بین ایران و آمریکا به چند دهه قبل بر می‌گردد و آخرین باری که تیم ایران در آمریکا حضور داشت در سال ۲۰۱۶ و در جام جهانی لس‌آنجلس بود.

تماشای مسابقات کشتی آمریکا و ایران به طور سنتی در هر دو کشور جمعیت زیادی را به خود جلب می‌کند.

«ریچ بندر» مدیر اجرای کشتی آمریکا نیز گفته است: کشتی فراتر از سیاست است و هیچ چیز بهتر از این رقابت دوستانه بین کشتی ایران و آمریکا نیست. این دو کشور بهترین کشورهای کشتی آزاد جهان هستند و ما خوشحالیم که تیم آمریکا فرصتی پیدا کرده تا با یکی از قوی‌ترین تیم‌های کشتی جهان کشتی مبارزه کند.

براساس برنامه‌ریزی انجام شده دیدار دوستانه بین کشتی ایران و آمریکا روز ۲۳ بهمن ماه سال جاری و در آرلینگتون دالاس در ایالت تگزاس برگزار خواهد شد.

در جریان برگزاری پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان، دیوید تیلور در وزن ۸۶ و جی دن کاکس در وزن ۹۲ کیلوگرم مقابل حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور متحمل شکست شدند. از سوی دیگر گیبل استیوسون دارنده مدال طلای وزن ۱۲۵ کیلوگرم آمریکا در بازی‌های المپیک نیز که از دنیای کشتی خداحافظی کرده است نیز از امیرحسین زارع برای مبارزه رودرو با او دعوت کرده است.

  • نویسنده : یگانه میرجلیلی
  • منبع خبر : ایرنا