علوی با بیان اینکه بازگشایی مدارس مستلزم پوشش واکسیناسیون کامل ۸۵ درصدی است گفت:تاکنون ۴۰ درصد جمعیت خوزستان هر ۲ دُز واکسن را دریافت کرده‌اند. سید محمد علوی رییس مرکز بهداشت خوزستان روز سه‌شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد گفت: اکنون میانگین پوشش ۲ دز واکسن […]

علوی با بیان اینکه بازگشایی مدارس مستلزم پوشش واکسیناسیون کامل ۸۵ درصدی است گفت:تاکنون ۴۰ درصد جمعیت خوزستان هر ۲ دُز واکسن را دریافت کرده‌اند.

سید محمد علوی رییس مرکز بهداشت خوزستان روز سه‌شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد گفت:

اکنون میانگین پوشش ۲ دز واکسن در خوزستان حدود ۴۰ درصد است لذا اگر قرار باشد مدرسه‌ای باز شود باید پوشش واکسیناسیون در آنجا به ۸۵ درصد برسد تا بتواند جلوی بیماری را بگیرد.

 

او با بیان اینکه برای بازگشایی مدارس باید پوشش واکسیناسیون ۲ دز به ۸۵ درصد برسد افزود: پوشش یک دز واکسن تنها ۳۰ درصد و تزریق هر ۲ دز تا ۷۰ درصد از بروز بیماری پیشگیری می‌کند و زمانی می‌توان شرایط جامعه را مناسب بازگشایی مدارس و دیگر اماکن بدانیم که حداقل ۲ هفته از سیر نزولی بیماری بگذرد و در این مدت نمودار بیماری نوسان نداشته باشد.

 

علوی اظهار داشت: لازمه بازگشایی مدارس در خوزستان، اجرای برخی الزامات است در غیر این صورت بار دیگر شاهد موج دیگری خواهیم بود؛ سیستم بهداشتی باید آمادگی لازم برای اجرای بازگشایی مدارس را داشته باشد و مراکز منتخب، نقاهتگاه‌ها و بیمارستان‌های ما باید بتوانند جوابگوی بروز احتمالی بیماری باشند.

 

رییس مرکز بهداشت خوزستان بیان کرد: موج بیماری در تابستان امسال کمرشکن بود به گونه‌ای که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آن به عنوان موج فاجعه بار یاد کرده و در آن زمان مرگ و میر بالایی داشتیم لذا جامعه ما دیگر توان ورود به موج دیگری را ندارد؛ اکنون موج ششم کرونا در دنیا آغاز شده و در ایران تعداد شهر‌های قرمز در حال افزایش است لذا خطر پیک بعدی کرونا وجود دارد و باید این موضوع را جدی گرفت.

 

او با بیان اینکه شرایط انتقال بیماری در سطح جامعه هنوز وجود دارد و رنگ بندی شهر‌ها ملاک نیست گفت: در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که باید در کنار کرونا زندگی کرد و در این جهت طرح محدودیت‌های هدفمند مطرح شده است.| باشگاه خبرنگاران جوان

  • نویسنده : نرگس راستگو/خوزستان
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان