مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: برای فراهم شدن زمینه ازدواج آسان و ایجاد تسهیلات لازم،مجمع خیرین ازدواج در استان ایجاد می‌شود

سید عباس موسوی‌نژاد مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: ضروری است که مجمع خیرین ازدواج در استان تشکیل شود. این مجمع در چند سال اخیر با کمک مردم در برخی استان‌ها شکل گرفته است و اقدام‌هایی را در زمینه فراهم کردن مقدمات امر ازدواج، مشاوره‌های ازدواج و حتی تأمین اقلام ضروری جهیزیه برای زوج‌های جوان و ایجاد تسهیلات برای برخی از خانواده‌های محروم که در آستانه ازدواج هستند، انجام می‌دهد.

 

او گفت: مجامع خیرین ازدواج بیشتر از اصناف، معتمدین، بازاریان و بزرگان هر استان تشکیل می‌شود.

 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: باید فرهنگسازی گسترده برای افزایش ازدواج صورت گیرد، بخشی از عوامل کاهش ازدواج مسائل اقتصادی و دیگر عوامل است، اما بخش عمده آن تمایل نداشتن جوانان به ازدواج، مربوط به نگرش افراد برای تشکیل خانواده است.

 

به گفته موسوی‌نژاد، اگر مسائل مربوط به حوزه ازدواج از چارچوب اداری خارج شود و این کار به سازمان‌های مردم نهاد سپرده شود تا مردم خودشان این مقوله را مدیریت کنند و دستگاه‌های دولتی نقش تسهیل کننده را داشته باشند، نتایج بهتری رقم خواهد خورد.

 

 

  • نویسنده : عليرضا ایزدی