به گزارش اماج خبر به نقل از ایسنا، کرمانشاه مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با بیان اینکه این استان 1100 شهید زن تقدیم اسلام و انقلاب کرده، گفت: کرمانشاه بیشترین شهدای زن را در کشور دارد.  

به گزارش اماج خبر به نقل از ایسنا، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه با بیان اینکه این استان ۱۱۰۰ شهید زن تقدیم اسلام و انقلاب کرده، گفت: کرمانشاه بیشترین شهدای زن را در کشور دارد.

حجت الاسلام هادی عسگری به مناسبت روز شهید (۲۲ اسفند)، با تاکید بر اهمیت تکریم شهدا، اظهار کرد: شهدا هیچ احتیاجی به برگزاری مراسم تکریم و بزرگداشت ندارند و این ما هستیم که به نهادینه کردن فرهنگ از خود گذشتگی، ایثار و شهادت نیاز داریم.

 

عسگری از شهدا به عنوان سرمایه های معنوی جامعه یاد کرد و افزود: تکریم شهدا در حقیقت تکریم استقلال و آزادگی جامعه است.

 

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه ادامه داد: علاوه بر این با تکریم شهدا روحیه ایثار و شهادت طلبی به نسل جوان که نسل آینده ساز کشور هستند، منتقل می‌شود.

 

عسگری با اشاره به اینکه استان کرمانشاه ۹۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده، گفت: این استان همچنین محل شهادت ۱۶ هزار شهید اعزامی از دیگر استان های کشور است.

 

این مسئول با بیان اینکه استان کرمانشاه ۱۱۰۰ زن شهیده دارد، افزود: این استان بیشترین شهدای زن را تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

 

عسگری تعداد جانبازان زن استان را نیز ۱۱۵۰ نفر اعلام و تصریح کرد: این استان از نظر تعداد جانبازان زن جایگاه دوم کشور را دارد.

  • نویسنده : ماهک شریفی