دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی سلام خوزستان از آغاز جشنواره تئاتر بر مزار شهدای گمنام سوسنگرد خبر داد.

دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی سلام خوزستان از آغاز جشنواره تئاتر بر مزار شهدای گمنام سوسنگرد خبر داد.

 

سعید نگراوی دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی سلام خوزستان گفت:

جشنواره تئاتر عربی بر مزار شهدای گمنام سوسنگرد برگزار شد و سپس هنرمندان و گروه‌های نمایشی برای شروع نمایش‌ها به تالار حافظ سوسنگرد رفتند.

 

او بیان داشت: با تلاش و حمایت مسئولان خوزستان و شهرستان دشت آزادگان و تامین لجستیکی جشنواره، بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای ایران این دوره از جشنواره با رعایت کامل نکات بهداشتی و با حضور ۹ گروه نمایشی در تالار‌های نمایشی شهرستان‌های سوسنگرد و هویزه به صورت متمرکز برگزار می‌شود.

 

نگراوی افزود: بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای بین الملل با حضور ۹ گروه نمایشی از کشور‌های تونس، اردن، فلسطین، عراق، عمان و ایران به صورت مجازی از سایت چهارسو به آدرس www.t۴soo.com پخش خواهد شد و دو نمایش از شهر چمران و سوسنگرد حاضر در این بخش در روز دوم و چهارم جشنواره به روی صحنه خواهند رفت.

 

دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی سلام خوزستان تصریح کرد: ۱۸ نمایش حاضر در دو بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای ایران و بین الملل جشنواره از ۱۶ تا ۱۹ آذرماه ۱۴۰۰ طی چهار روز با هم به رقابت می‌پردازند و روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰ آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان بخش مسابقه نمایشنامه نویسی، مسابقه تئاتر صحنه‌ای ایران و مسابقه تئاتر صحنه‌ای بین الملل جشنواره در شهرستان سوسنگرد برگزار می‌شود.

  • نویسنده : نرگس راستگو
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان